banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Ordu SYDV’den “Güzel Evim” Projesi

banner1357

ORDU (AA) - Ordu'da yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizliği ve kişisel bakımları, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı'nca hazırlanan ve yürütülen Güzel Evim Projesi kapsamında yapılıyor.Yardıma muhtaç,...

SON DAKİKA 25.09.2014, 16:49
80
Ordu SYDV’den “Güzel Evim” Projesi
banner1353
banner1375

ORDU (AA) - Ordu'da yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizliği ve kişisel bakımları, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı'nca hazırlanan ve yürütülen Güzel Evim Projesi kapsamında yapılıyor.

Yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli 100 vatandaşın 1 yıl süreyle haftada en az bir kez evlerinin temizlenmesini ve kişisel bakımlarının yapılmasını kapsayan proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca kabul edildi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak ve ihtiyaçlarını gidermenin insani bir görev olduğunu, Güzel Evim Projesi'yle bu görevin yerine getirildiğini söyledi.

Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yürütülen proje hakkında bilgi veren Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

"Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımız, dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Ömürlerinin çoğunu vatanına ve milletine hizmet ederek geçirmiş vatandaşlarımıza sahip çıkmak, yaşlılık ve engellilik dönemlerinde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarını sağlamak, onların sorunlarına çözüm yolu bulmak, millet olarak hepimizin yapması gereken insani bir görevdir. Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan hane incelemelerinde, özellikle yalnız yaşayan yaşlılarımızın ve engelli vatandaşlarımızın hanelerini temizleyecek, kişisel bakımlarını yapabilecek, hatta bazı vatandaşlarımızda da yemek pişirebilecek bedeni güce sahip olmadıkları tespit edildi. Bu ihtiyacı gidermek üzere Güzel Evim adı verilen proje geliştirildi."

Güzel Evim Projesi kapsamında 100 yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşa hizmet verileceğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şöyle devam etti:

"Uygulamaya konulan Güzel Evim Projesi ile Altınordu ilçemizde bulunan 100 yardıma muhtaç yaşlı ve engelli olan, yalnız ve kendisine bakacak kimsesi bulunmayan, günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, devlete ait veya özel herhangi bir bakımevinde kalmayan vatandaşımızın  haftada bir defa, daha sağlıklı, insan onuruna yakışır bir yuva haline getirilmek amacıyla ev temizlikleri ve talep ettiği kişisel bakım kapsamında kuaför ve hamam hizmeti gibi diğer ihtiyaçları sürekli olarak yapılacak."

Vali Balkanlıoğlu, projenin yürütülmesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım talebinde bulunan yaşlı ve engelli bakımı ile ilgili eğitim almış 12 vatandaşa da 6'şar aylık dönemler halinde iş imkanı sağlandığını sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)
banner1474
26°
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18