banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Metin Feyzioğlu: Allah belanızı versin

Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiği iddia edilen avukat hakkında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu sert bir açıklama yaptı.

Genel 16.04.2019, 18:56 Ceylan
Metin Feyzioğlu: Allah belanızı versin
banner1343

Geçtiğimiz günlerde Demiören ve Kalyoncu ailelerinin çocukları Çırağan Sarayı'nda görkemli bir düğünle dünya evine girmişti. Düğün nedeniyle Çırağan Sarayı çevresinde bulunan yollar trafiğe kapatılırken, trafiğe kapatılan yolun neden kapatıldığını soran bir avukatın Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiği Cumhuriyet'ten Alican Uludağ tarafından iddia edilmişti. 

Darp edildiği iddia edilen avukatın fotoğrafını paylaşarak açıklamalarda bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, konuyla ilgili sert konuştu. Feyzioğlu, 'Allah belanızı versin. Allah belanızı versin. Ben bu işi takip ederim, barolar takip eder, Türkiye Barolar Birliği takip eder şu anda şakağıma tabanca dayasanız ben bu işin peşini bırakmam.' dedi.

Feyzioğlu, olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

'Fotoğrafa iyi bakın. Gözü patlamış, kafa travması geçirmiş bu genç bir Türk vatandaşı. Aynı zamanda avukat. Ona bunu yapanlar ise devletimizin polis üniforması giydirdiği, polisliğin yüz karası 3-5 kabadayı.Benim devletimin verdiği silahı, kimlik kartını taşıyan ama benim devletimin verdiği silahı taşıyan ama polis olmayı becerememiş çapulcu, kabadayı, çete üyesi" diyen Feyzioğlu, "Allah belanızı versin. Allah belanızı versin. Ben bu işi takip ederim, barolar takip eder, Türkiye Barolar Birliği takip eder şu anda şakağıma tabanca dayasanız ben bu işin peşini bırakmam.

Bu çocuğa kafa travması geçirten Türk polisi üniforması giyen, insanlığa ve polisliğe layık olmayan sefil yaratık. Ben bu işin peşini bırakmam. And olsun bırakmam. Çırağan Sarayı'nda düğün var. Memleketin pek önemli iki ailesinin düğünü var. Devlet büyükleri orada. Çırağan'ın trafiğe kesilmesi lazım. Çünkü vatandaşın bu memlekette 3 kuruşluk hükmü yok. Ben bu devleti bu hale getirenlere soruyorum. Yazıklar olsun. Süslü hanımefendilerin, süslü beyefendilerin, limuzinlerin, süslü beyefendilerin düğününe gitmesini bekliyor insanlar.

Korumak için yemin ettikleri topluma, devlete acımasızca zarar verdi bunlar.

Sonra bir savcı, tuttu kafası gözü patlatılmış bu vatandaşı tutuklamaya sevk etti! Bir hakim çıktı, tutuklamaya içi el vermedi, yine de bir şey yaptım demek için evden çıkmasını yasakladı. İnsaf. İnsaf! Polis üniforması giymiş, belindeki devletin silahını kabadayılık için kullanan suçlular ise serbestçe dışarıda. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini asla bırakmayacağız.'

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59