banner1496

banner1345

banner1334

Mehmet Akif İnan adının verildiği okulda anıldı

banner1357

Memur-Sen’in kurucusu Şair ve Yazar Mehmet Akif İnan, vefatının 18’inci yıldönümünde adının verildiği Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi’nde anıldı.Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Kocasinan Kaymakamı...

Genel 08.01.2018, 17:01
7
Mehmet Akif İnan adının verildiği okulda anıldı
banner1353
banner1375

Memur-Sen’in kurucusu Şair ve Yazar Mehmet Akif İnan, vefatının 18’inci yıldönümünde adının verildiği Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi’nde anıldı.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı yaptı. Sözlerine Mehmet Akif İnan’ın ‘Mescid-i Aksa’ şiirini okuyarak başlayan Elmalı, “Mehmet Akif İnan, düşündüğünü hayatına katan bir aksiyon adamıydı. Yerli ve milli eserleri olan bir şairdi. Türk milletinin gönlünde taht kurmuş ve duygularına tercüman olmuş 7 güzel adam vardır. Bu 7 güzel adamdan biri olan Mehmet Akif İnan’ın vefatının 18’inci yıldönümünde onu anmak için toplanmış bulunuyoruz. Mehmet Akif İnan, sadece bir öğretmen değil, aynı zamanda bir şairdir. Mescid-i Aksa şiiri bütün İslam aleminin ruhuna hitap eden şiirdir. Bu yönüyle Mehmet Akif İnan, İslam coğrafyasının ortak dili olmuştur. Bugün Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve konfederasyonu olan Memur-Sen’in kuruluş çilesi Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından çekilmiştir” ifadelerini kullandı.

Akif İnan’ın misyonunun insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Elmalı, “Batı değerleri ile yetişen insanlar değil, medeniyet davasına bağlı yeni nesiller yetiştirmenin önemini biliyordu. Yetiştirdiği nesiller, onun duacısıdır. Fikirleri de hem bugün hem de gelecekte büyük Türkiye’nin inşacısı olacak nesillerin yolunu aydınlatmaya devam edecektir. Kökü ezelde, dalları ebede uzanan bir misyonu bizlere miras bırakan, ‘Benim misyonum adam yetiştirmektir’ diyen ve ‘Kim demiş bitişi ölüm, destanlar yazılır mezarımızdan’ dizeleri ile kutsal davamıza ebedi bir anlam katan merhum üstat Mehmet Akif İnan’ı rahmet, minnet ve özlemle anıyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler ile Mehmet Akif İnan anıldı.
Yorumlar (0)
banner1474
16°
açık
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:44
Güneş 05:27
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:54
Yatsı 21:30