Köyde Mahsur Kalan Hamile Kadını Ekipler Hastaneye Ulaştırdı

Elazığ'ın Karakoçan İlçesine Bağlı Bazlama Köyünde Kar Yağışı Nedeniyle Mahsur Kalan Hamile Kadın İl Özel İdare'ye Bağlı İş Makinelerinin Yolu Açması Sayesinde Kurtarılarak Hastaneye Kaldırıldı. Hamile Kadın Hastaneye Kaldırıldıktan Bir Kaç Saat Sonra Doğum Yaptı.

Köyde Mahsur Kalan Hamile Kadını Ekipler Hastaneye Ulaştırdı
banner1314
Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı Bazlama köyünde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hamile kadın İl Özel İdare’ye bağlı iş makinelerinin yolu açması sayesinde kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Hamile kadın hastaneye kaldırıldıktan bir kaç saat sonra doğum yaptı.
Türkiye genelinde bir çok ilde olduğu gibi Elazığ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yüzlerce köy yolu ulaşıma kapandı. Elazığ İl Özel İdaresi ekiplerinin iş makineleri ile yolları açma çalışması devam ederken, Karakoçan ilçesine bağlı Bazlama köyünde 9 aylık hamile anne adayı Necla Olgun’un sancıları başladı. Ailenin sağlık ekiplerinden yardım istedi. Köy yolu kapalı olduğu için sağlık ekipleri gidemeyince devreye Özel İdare’ye bağlı iş makineleri girdi. İş makinelerinin çalışması sonucu köyün yolu açılarak, ambulansla birlikte anne adayı Olgun’a ulaşıldı. Ambulansa alınan Necla Olgun, Karakoçan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan anne adayı, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.
Kapanan yolların açılması için çalışmaların 24 saat aralıksız devam ettiğini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, hasta ve hamilelerin durumlarını bildiklerini ekiplerin önceliğinin bu hastaları hastaneye ulaştırmak olduğunu söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300