banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Kayseri’de Hava Koşulları Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Kayseri’de etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sarıoğlan ilçesi ve çevresinde, belediye ekipleri hem yolları açık tutmak hem de yolda çeşitli...

SON DAKİKA 08.01.2015, 03:04
Kayseri’de Hava Koşulları Hayatı Olumsuz Etkiliyor
Kayseri’de etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sarıoğlan ilçesi ve çevresinde, belediye ekipleri hem yolları açık tutmak hem de yolda çeşitli nedenlerle mahsur kalanları kurtarmak için büyük çaba gösteriyor.
Sarıoğlan-Üzerlik yolu 4. kilometrede fren balatalarının aşırı soğuklardan ve buzdan kilitlenmesi sonucu 38 KC 015 plakalı kamyonette mahsur kalan Mümin Hamurcu’yu, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın da aralarında bulunduğu belediye ekipleri kurtardı. Yolu kapatan kamyonet, kepçe ile yoldan çekilirken, tipiden kapanan yol trafiğe açıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, birçok vatandaşın çeşitli nedenlerle yola çıktıktan sonra, yoğun kar yağışı, tipi, buzlanma, don, sis ve kazalar nedeniyle yolda mahsur kalarak kendilerinden yardım istediğini açıkladı. Yıldız, bu vatandaşları en kısa zamanda araçları ile kurtarmak, yolları tüm olumsuz şartlara rağmen açık tutmak için ekiplerinin 24 saat aralıksız çalıştığını, ancak zorunlu olmadıkça vatandaşların araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.
Yıldız “Ekiplerimiz, çeşitli yollarda ve bölgelerde mahsur kalan birçok araç ve içindeki vatandaşı kurtarmıştır” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)