İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırılıyor mu?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun 'Dosya kaçırılıyor' iddiasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'den cevap geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırılıyor mu?
banner1314

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, Ankara'ya hareket etmeden önce yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırıldığını iddia etmiş ve 'Büyükşehir Belediyesi’nden şu 2 günde bir sürü ihbar alıyoruz. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar… Ne oluyor kardeşim? Ben gidip tedbir almak istiyorum, İstanbullunun 1 kuruşunun bile hesabını soracağım. Bunların ihbarı var, kanıt olursa paylaşırım.' demişti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bu iddialara cevap geldi. İBB'den yapılan açıklamada 'İftira' sözleri dikkat çekerken, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırılıyor iftirası hakkındaki açıklamamız:' denilerek paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'31 Mart 2019'da Türkiye büyük bir demokrasi şöleni yaşamıştır.

İstanbul'da YSK'nın belirlediği sürecin devam ettiği bilinmektedir. Fakat bu zaman zarfında, CHP adayının son açıklamalarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni siyasete malzeme ettiği görülmektedir.

"Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırıldığı ihbarları geliyor" şeklindeki açıklaması tamamen iftiradır.

Akıllı Şehir Yönetim Modeli ile örnek olan İBB'nin dijital ortamda denetime açık uygulamaları dururken, "doysa kaçırılıyor" şeklinde iftira atmak, basit ve komik bir algı operasyonudur.

Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara hizmet etme görevini aksatmadan sürdürmektedir.

YSK'nın tüm takvimi tamamlanıp mazbata teslim anına kadarki süreçte de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönülden çalışan tüm personeli kamu yönetimi bilinciyle görevlerini sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300