banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

Gül, Kuzey Yıldızı Parkı'nı gezdi

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçen ay hizmete açılan Kuzey Yıldızı Parkı'nı ziyaret etti.Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) verdiği iftarın ardından, beraberindeki heyetle Kuzey Yıldızı Parkı'na geldi. Büyükşehir...

SON DAKİKA 15.07.2014, 02:39
46
Gül, Kuzey Yıldızı Parkı'nı gezdi
banner1375

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçen ay hizmete açılan Kuzey Yıldızı Parkı'nı ziyaret etti.

Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) verdiği iftarın ardından, beraberindeki heyetle Kuzey Yıldızı Parkı'na geldi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yönetimindeki golf araçlarıyla parkı gezen Gül, daha sonra göletteki su ve ışık gösterilerini izledi. 

Gül, vatandaşlarla selamlaşıp fotoğraf çektirmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, buraların eski halini bilen biri olarak memnuniyet duyduğunu belirterek, "Buralar havaalanından Ankara'ya geliş güzergahında yol üstü yerler. Dolayısıyla Ankara'ya girmeden Ankara hakkında intiba veren yerlerdi ve eskiden maalesef çok kötüydü. Şimdi gerek uçaktan, yukarıdan bakıldığında gerekse şimdi gezildiğinde bu güzelliği görmekten büyük memnuniyet duydum" dedi.

İlerde buraların çok daha şenleneceğini ifade eden Gül, "Tüm Ankaralılar için hem mesire hem eğlence hem de kültür merkezi haline gelmiş. Melih Bey'i tebrik ediyorum, çok sıkı takip yapılabilecek işler. Dikmen Vadisi'nden sonra burası da aynı orası gibi çok güzel olmuş. Her zaman yukarıdan görüyordum şimdi de gezerek görmüş oldum" diye konuştu.

Gül, "Eşinizle de gelmek ister misiniz" sorusuna ise "İnşallah, daha çok gelip gideriz" yanıtını verdi.

Gezide, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da yer aldı.

Yorumlar (0)