banner1320

Gözyaşı değil, kan ağlıyor

Irak'ın Duhok kenti Berdereş'te yaşayan 23 yaşındaki Mahmud Behçet, iki ay önce son derece nadir görülen göz ve kulak kanaması rahatsızlığına yakalandı. 

Gözyaşı değil, kan ağlıyor
banner1314

Irak'ın Duhok kenti Berdereş ilçesinde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre 23 yaşındaki Mahmud Behçet, son iki aydır gözyaşı yerine kan ağlamaya başladı. Kulağından da bilinmeyen bir nedenle kan gelen genç, gittiği hastanelerde tedavi edilemedi. 

Hastalığıyla ilgili konuşan Behçet, birçok hastaneye başvurduğunu söyledi. Behçet, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "İki aydır göz ve kulağımda kanama oluyor ancak hiçbir kesik yara izi  yok. Hastalığa yakalandığım günden itibaren Duhok ve Musul kentlerinde  başvurduğum doktorlar çare bulamadı. Şu anda hastalığım giderek artıyor. Kan  ağladığım zaman derim kendiliğinden hareket ediyor. Ne beni muayene eden  doktorlar ne de ben hastalığımın ne olduğunu biliyoruz."

'Kendinden geçiyor'

Behçet'in amcası Emcet Abdurrahman da yeğeninin hastalığı nedeniyle  büyük üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, "Behçet kan ağladığı zaman kendinden  geçiyor." dedi.

Türkiye'ye yardım çağrısı

Ağabey Behçet, "Bu hastalığa o kadar az rastlanıyor ki buradaki  doktorlar bile şaşırıyor ve ne olduğunu bilmiyor. Şu ana kadar 50 kez muayene  oldu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi hükümeti ile Türkiye hükümetinden kardeşimin  hastalığının teşhisi ve tedavi altına alınması konusunda yardım etmesini  istiyoruz." diyerek yardım talebinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300