Hilas Otel

Çelik İnşaat

Fransız Bakandan ABD’ye uyarı

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ABD’nin Avrupa’dan ithal ettiği çelik ve alüminyuma ek gümrük vergisi getirilmesine yönelik açıklamasında, “Avrupa Birliği hedef alınırsa sessiz kalmayacağız ve gereken tüm adımları atacağız”...

Fransız Bakandan ABD’ye uyarı
banner1311

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ABD’nin Avrupa’dan ithal ettiği çelik ve alüminyuma ek gümrük vergisi getirilmesine yönelik açıklamasında, “Avrupa Birliği hedef alınırsa sessiz kalmayacağız ve gereken tüm adımları atacağız” dedi.

ABD’nin bugün Avrupa’dan ithal ettiği çelik ve alüminyuma yüksek ek gümrük vergileri getireceğini açıklaması beklenirken ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire ile bir araya getirdi. Paris’teki Ekonomi Bakanlığında gerçekleştirilen görüşmede ABD’nin ek gümrük vergisi getirmesine değinen Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ABD’yi Avrupa’dan ithal ettiği çelik ve alüminyuma yüksek ek gümrük vergileri uygulamasına karşı uyardı. Olası gümrük tarifelerinin yükselmesinin haksız ve tehlikeli olacağına dikkat çeken Le Maire, Washington’u “bilgeli” davranmaya etmeye davet etti.

En büyük ortağı olan Avrupa ile ticari bir çatışmaya girip girmemesinin ABD makamlarının karar vereceğini açıklayan Fransız Ekonomi Bakanı, “Avrupa Birliği hedef alınırsa sessiz kalmayacağız ve gereken tüm adımları atacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1310

banner1300