banner1579

banner1584

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

'Evet oyu yüzde 50'yi geçer mi, geçmez mi' diye endişemiz yok

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bu halk oylamasında, evet oyu yüzde 50'yi geçer mi, geçmez mi diye hiçbir endişemiz yok. Bu millet bizi 11 seçimde yalnız bırakmadı, biz millete rağmen hiçbir iş yapmadık ve hep milletle yürüdük." dedi.

SON DAKİKA 13.02.2017, 15:14 13.02.2017, 15:16
117
'Evet oyu yüzde 50'yi geçer mi, geçmez mi' diye endişemiz yok

Turan, partisince 26 Haziran Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili halk oylamasını milleti geleceği adına yaptıklarını anlatan Turan, şöyle devam etti:

"Derdimiz yüzde 50 almak değil, öyle bir şey yapalım ki, ülkemize yan bakan odaklar, aldığımız oydan sonra afallasınlar ve bir daha bu ülkeye yan bakmayı gözden geçirsinler istiyoruz. Halk oylamasında yüzde 50 olmaz, 60 olsun, 70 olsun diye sokaklarda dolaşıyoruz. Daha yola yeni çıkıyoruz, şuan yüzde 50'den fazla oyumuz var ama en alt seviyedeyiz. Çünkü paketimizi daha çok anlatamadık, daha yeni başlıyoruz. Çok dolu ve kuvvetli bir metnimiz var. Bu gün iki parti olarak halk oylamasına gidiyoruz. Bu metin tek Ak Partinin metni değil, AK Partinin ve MHP'nin uzlaştığı bir metin. Biz veya MHP tek başına bir metin yapsaydı farklı bir metin yapılabilirdi ama iki parti yol arkadaşlığı yaptı ve bu metini ortaya koydu. Biz dört parti uzlaşsın diye çok uğraştık ama olmadı. Bizim içi bu halk oylaması, bizim için 'evet' mi, 'hayır' mı değil, "evet"in yüzde kaç olacağıdır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'ben ülkenin geleceği için evet diyorum' dediğini hatırlatan Turan, şunları kaydetti:

"MHP'nin tabanı 'evet' diyor. Bakın iddialıyım, MHP'de 'evet' demeyen kim? MHP'de kendine bir gelecek göremeyen, hesap ve Kitap içinde olanlar. Adamı kovmuşlar, kızmışlar, aday yapmamışlar, şuan ki yönetime kızdığı için başka yerde görev almaya çalışıyor. O yüzden MHP'nin tabanıyla sorunumuz yok. Hatta daha öteye gidiyorum, CHP'nin içerisinde birçok vatansever insan 'ben sizin bu eveti ne için getirdiğinizi biliyorum ve evet diyeceğim' diyor. Yanlışlıkla HDP'ye oy vermiş, kandırılmış ve onların saz çalmasına inanmış birçok kürt kökenli seçmen kardeşimiz evet diyecek bunu da biliyorum. Biz bu meseleyi AK Parti veya Tayyip Erdoğan için istiyor olsaydık hiç bu adımı atmazdık. Öyle bir dönem ki sayın Tayyip Erdoğan'ın isteyip de geçiremediğimiz hangi kanun var. Fakat mesele Tayyip Erdoğan meselesi ve AK Parti meselesi değil. Bu halk oylamasında, 'evet' oyu yüzde 50'yi geçer mi, geçmez mi diye hiçbir endişemiz yok. Bu millet bizi 11 seçimde yalnız bırakmadı, biz millete rağmen hiçbir iş yapmadık ve hep milletle yürüdük."

Toplantıya, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve partililer katıldı.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)