banner1219

Erdoğan: Ey İslam Dünyası Nerdesiniz?

Başbakan Erdoğan Dolmabahçe Sarayı'nda İslam Alimleri toplantısında konuşuyor.

Erdoğan: Ey İslam Dünyası Nerdesiniz?
banner1227

Başbakan Erdoğan: Peygamber Efendimizin gösterdiği yol bellidir. İslam dünyasında yaşananları anlamakta güçlük çekiyoruz.
Biri türbede dua edenleri öldürüyor, diğeri camideki müslümanları öldürüyor. İslam dünyasında yapılanları anlamıyorum.
Bazı örgütler cihad yaptıkalrını zannediyorlar. 200 bni insanın öldürüldüğü bir yerde öldüreni samimi bulmak ölenler için ise hak ettiler demek doğru değil.

1 milyon Suriyeli kardeşimiz bizim ülkemizde misafir.

İsrail 10 gündür Gazze'yi bombalıyor. 200 masum hayatını kaybetti. Dünya ölenler Filistinli olduğu için sesinin duyamıyorsunuz. BM ne yapıyor? Hiç. BM niye kuruldu? Dünya barışı için. Dünya barışına bir katkısı var mı? Yok. Onların gizli amacı neyse ona hizmet ediyor.
O 5 ülkeden biri hayır dese iş yapamıyorsunuz. BM güvenlik konseyinde Suriye meselesinde Rusya ve Çin hayır dedi. İş bitti.
Özeleştiri yapacağız. Batı susarken İslam dünyası da susuyor, seyrediyor. Cidde'de islam işbirliği Teşikilatı konferansı yapıldı. Türkiye, Katar ve Filistin üst düzey temsil edildi. Diğerleri temsilci gönderdi. Ey İslam dünyası nerdesin? Senin için parçalanmıyor mu?

Sen Batı'yı bırak. Filistin'de bir mezhep çatışması olmadığı için İslam dünyasının dikaktini çekmiyor. Filistin'de bizim öz kardeşlerimiz ölüyor. Müslümanların şerefi ölüyor.

Bizim için önemli olan Rabbimizin rızasını kazanmaktır, kulların değil. Filistin olayından memnun olan islam ülkeleri var.
Biz 1948'den beri Filistin davasıyla uğraşırken buna Irak, Afganistan, Lübnan oldu. İslam dünyası dik dursaydı bugün bunlar yaşanmazdı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148