Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bir dönemin gol kralıydı, tutuklu yargılanıyor

Bir dönem gol kralı olan ve Türk futbol severler tarafından yakından tanınan Zafer Biryol, FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada ifade verdi. 

2003-2004 sezonunda Konyaspor forması giyen ve 33 maçta 25 golle gol kralı olan, ardından da Fenerbahçe'ye transfer olan Zafer Biryol, FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada '15 yıl önce yaptıklarımın suç olduğunu düşünmüyorum.' dedi. 

FETÖ'nün futbol yapılanmasında yer aldığı iddia edilen 6 ismin İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davasına devam edildi. Davanın tek tutuklu sanığı olan eski gol kralı Zafer Biryol, bildiğim her şeyi anlattığını ve suç işlemediğini ifade ederken, sanıklar arasına ayrımcılık yapıldığını belirtti. Sanıklardan ikisinin ByLock kullanmasına rağmen tutuksuz yargınlandığını ifade eden Biryol, kendisininse 16 aydır tutuklu bulunduğunu söylerken, '15 yıl önce yaptıklarımın suç olduğunu düşünmüyorum.' ifadelerini de sözlerine ekledi. 

ÖMER ÇATKIÇ'IN YURT DIŞI YASAĞI DEVAM ETTİ

Tutuksuz sanıklardan eski kaleci Ömer Çatkıç ise eski savunmasını aynen devam ettirdiğini beyan etti. Mahkeme, Zafer Biryol'un tutukluluk halinin devamına, diğer 5 sanığın ise yurt dışına çıkış yasağının sürmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300