banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Beden eğitimi öğretmeni öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı!

banner1357

Ağrı Doğubayazıt'ta bir ortaokulda görevli beden eğitimi öğretmeni S.K., kız öğrencisi B.K.'ya (13) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Genel 03.06.2019, 20:02
Beden eğitimi öğretmeni öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı!
banner1353
banner1375

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köyde bulunan ortaokulda görevli beden eğitimi öğretmeni S.K., 22 Mayıs günü öğrencisi olan B.K.'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı'na alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen S.K., ifadesinde B.K.'nın raporlu olduğunu söylemesi üzerine diğer öğrencileri voleybol oynamaları için bahçeye çıkardığını söyleyerek, 'Öğrencilerin voleybol maçına hakemlik yapmaya başladım. Beş dakika sonra da lavaboya gittim.Çıktığımda B.K.'yi okul müdürü ve müdür yardımcısı ile gördüm. Okul müdürü beni soruyormuş. Yanına giderek, 'Buradayım hocam' dedim. Kendisi de 'Sizin hakkınızda tutanak tutacağım, size gününüzü göstereceğim' dedi. Daha sonra, başka sınıfta dersteyken jandarmalar geldi, onlarla gittim.' dedi.

Olaydan yaklaşık 4 ay önce telefonunda kayıtlı olmayan bir numaradan mesajlar geldiğini ve mesajı atanın B.K. olduğunu tespit ettiğini iddia eden öğretmen, öğrencisinin kendisini sürekli olarak rahatsız ettiğini iddia etti. Mesajların müstehcen olmadığını ve öğrencisiyle cinsel ya da duygusal bir yakınlaşma olmadığını söyleyen S.K., okul yönetiminin iftirasına maruz kaldığını öne sürdü. 

Adliyeye sevk edilen S.K., çıkarıldığı mahkemede hakim huzurunda da iddiaları kabul etmedi ve suçsuz olduğunu savundu. Öğretmen S.K., 'mağdurun şüpheliye iftira atmasını gerektiren bir nedeni bulunmaması' ile Ağrı Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve mağdur beyanıyla uyumlu olan delilleri göz önüne alınarak, tutuklandı.

Yorumlar (0)