banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Acı haber: Son yıkılışım...

banner1357

Antalya'da Güver Uçurumu'nda bulunan erkek cesedinin, sivil havacılık okuyan 20 yaşındaki Eyyüphan Yıldız'a ait olduğu belirlendi. 

Genel 11.09.2019, 12:01
Acı haber: Son yıkılışım...
banner1353
banner1375

Adana'da yaşayan İhsan ve Hatice Yıldız'ın 3 çocuğunda en büyüğü olan 20 yaşındaki Eyyüphan Yıldız, 2 yıl önce Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda Sivil Havacılık İşletme Bölümü'nü kazandı. Antalya'ya yerleşen Yıldız, öğrenci evinde yaşamaya başlayarak eğitimine devam etti. Son olarak 19 Mayıs tarihinde evinden çıkan Yıldız'a o günden bugüne uluşılamadı. Oğluyla en son 18 Mayıs’ta telefonla konuşan baba İhsan Yıldız ise soluğu Antalya’da alıp onu aramaya başladı. Polisin her yerde aradığı genç adam için, okul arkadaşları da sosyal medya üzerinden kayıp ilanı vererek onun izine ulaşmaya çalıştı.

SOKAK SOKAK GEZDİ

Antalya'ya gelen İhsan Yıldız, oğlunun arkadaşlarıyla birlikte kaldığı öğrenci evine giderek onun kıyafetlerini giydi. Bir aydır haber alamayan oğlunu sokak sokak arayan Yıldız, bir yandan da oğlunun fotoğrafını bastırıp kayıp ilanı verdi. 

SON SİNYAL GELDİĞİ YERİN UÇURUM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE YIKILDI

Günlerce bir ize rastlayamayan baba, oğluna ait cep telefonundan en son kanyonların bulunduğu uçurum bir bölgede sinyalin kesildiği bilgisini duyunca ikinci kez yıkıldı. Sinyalin ardından bölgede polis, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri arama çalışmaları başlattı. Kanyon bölgesini didik didik arayan ekipler, üniversiteli genci bulamadı. Son olarak bölgede 14 Temmuz günü bölgede dağcılık yapan bir grup, kuşların yoğunluk oluşturduğu küçük bir mağara alanına iniş gerçekleştirirken iki kayanın arasında erkek cesedi gördü. Durumun polise bildirilmesinin ardından bölgede inceleme başlatıldı. Olayı duyan baba İhsan Yıldız ise uçuruma gelerek endişeli gözlerle çalışmaları izledi. Ekipler, üzerinde sadece pantolon ve ayakkabılar bulunan cesedi 2 günde alabildi.

CESEDİN EYYÜPHAN’A AİT OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

45 gündür bölgede olduğu tahmin edilen ceset baba İhsan Yıldız’a gösterilse de Yıldız, cesedin oğluna ait olup olmadığını teşhis edemedi. Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılan erkek cesedi, yapılan ilk incelemelerin ardından kimliği teşhis edilebilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yapılan incelemeler sonucu cesedin 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Eyyüphan Yıldız’a ait olduğu tespit edildi.

Memleketi Adana’da bulunan baba İhsan Yıldız ise cesedin oğluna ait olduğu kesinleşince bir kez daha yıkıldı. Acılı baba, oğlunun cenazesini almak için Adana’dan İstanbul’a yola çıktı.

“BU SON YIKILIŞIM”

Baba İhsan Yıldız, ailece çok üzgün olduklarını dile getirdi. “Bu son yıkılışım” diyen İhsan Yıldız şunları söyledi:

“Ben aylarca oğlumu aradım bulamadım, jandarma aradı, polis aradı bulamadı. Öldüğünden şüphelenirken, Allah dualarımı kabul etti. Onu kuşlar buldu. Kuşları fark eden dağcılar sayesinde de oğlumu oradan alabildim. Şu anda aile olarak bir kez daha yıkıldık. Artık oğluma ait bir mezar olacak.”

Yorumlar (0)