Hilas Otel

Çelik İnşaat

24 öğrenci hastanelik oldu

Bir öğrencinin okula getirdiği civayla oynayan onlarca öğrenci zehirlenme şüphesiyle beraber hastaneye sevk edildi.

24 öğrenci hastanelik oldu

Akşam saatlerinde Adıyaman Türkiye Petrolleri Lisesi’nde meydana gelen olayda öne sürülen bilgilere göre, ismi henüz öğrenilemeyen lise son sınıf öğrencisi okula cıva dolu bir kutu ile geldi. Sınıftaki öğrenciler merak ettikleri kutuyu ellerine alarak incelemelerinin ardından arkadaşlarına geri verdi. Öğrenciler okuldan çıktıktan sonra durumdan haberdar olan okul müdürü velilere mesaj yollayarak öğrencilerin tedbir amaçlı hastaneye götürülmesini talep etti. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen 24 öğrenci mide bulantısı ve baş ağrısı gibi şikayetleri olduğunun ifade edilmesinin üzerine tedavi altına alındı.

O GETİRDİ BİZ OYNADIK

Hastanede zehirlenem şüphesiyle tedavi gören bir öğrenci, “Bir arkadaşımız cıva getirdi bizde oynadık. Daha sonra müdürümüz ailelerimize haber verdi. Bizde hastaneye geldik. Gelmeden önce baş dönmesi ve bulantı oldu. Şimdi tedavi altındayız” dedi.

Çocuğunu hastaneye getiren bir öğrenci velisi, okul müdürünün kendilerine mesaj attığını ifade ederek “Okul müdürünün bizlere mesaj atması ile hiç zaman kaybetmeden buraya geldik. Bir öğrenci cıva isminde bir kimyasal madde getirmiş. Sınıfta bulunan herkes oynamış bu madde ile. Şu anda çocuğumuz tedavi altında durumları iyi” şeklinde ifadelerde bulundu.10 öğrencinin ise tetkiklerinin sürdüğü öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER