doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Gençler Tek Ses Oldu, Samsun’dan Destek Geldi! ‘Barınamıyoruz’

barinamiyoruz-samsun
Daha Fazla Göster

Gençler Tek Ses Oldu, Samsun’dan Destek Geldi! ‘Barınamıyoruz’ CHP Samsun Gençlik Kolları Başkanı Öykü Özkan ve İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Yalgın, barınma sorunu çeken öğrencilere destek olduklarını belirterek hükümetin sorunu çözmesi gerektiğini dile getirdi.

Samsun’da CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Öykü Özkan ve İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Yalgın, yüz yüze eğitim kararının ardından öğrenci kentlerindeki, ev, apart ve yurt fiyatlarındaki artışa ve üniversitelilerin barınma sorunu yaşamasına tepki gösterdi.

21 barinma Ana Manşet

ÖVÜNÇ DEĞİL, UTANÇ KAYNAĞI

Gençlerin içler acısı bir durumla karşı karşıya kaldığını belirten Başkan Özkan, “Gençlerin en güzel dönemini nasıl olur da böylesine zorlaştırırlar gerçekten akıl karı değil. Partili Cumhurbaşkanı göreve geldiği günden bu yana 45 TL olan KYK burs ve kredi paralarının günümüzde 650 TL olmasını bir övünç kaynağı olarak görüyor olsa da, gençlerin en temel ihtiyacını karşılayamıyor olması övünç değil, utanç kaynağıdır. Barınma sorununa dahi çözüm oluşturamayan iktidar sahipleri emin olsunlar ki ilk seçimde “Barınamıyoruz’ diye ses çıkarttıkları halde kulak arkası yapıp duymadıkları, o sesler tarafından gönderilecekler. Korkmayın gençler! Bırakın onlar sizden korksunlar. Biz bizden korkan liderin değil “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir” diyen Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız” dedi.

21 barinma Ana Manşet

KARŞILIKSIZ BARINMA DESTEĞİ

Öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Atakum İlçesi’nde de konut fiyatlarının fahiş rakamlara çıktığını ve sığınmacıların da ev sahiplerine yüksek kira rakamı teklif ettiğini ifade eden İYİ Partili Yalgın,” Ayrıca peşi sıra açılan fakültelere hazırlıksız olan Kredi Yurtlar Kurumu da barınma sorununa karşı çözüm sağlayamamaktadır. Evladının başka bir şehirde okula başlaması halinde; dişinden tırnağından artırdığı ile çocuğunu okutmaya çalışan aileler, eğitim ve barınma masraflarının asgari ücrete denk duruma gelmesi karşısında çaresiz kalmaktadır. Devlet bu sorunu çözemiyorsa öğrencilere karşılıksız barınma desteği vermelidir” diye konuştu.

21 barinma 2 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir