ÖĞRENCİLER SAMSUN'U GEZDİ

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce; Samsun’da öğrenim görecek ve yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, yaşayacakları ili tanımaları, çevreye uyumu ve gönüller arasında muhabbet köprüleri kurmak amacıyla; “GSB Yurtları Gelin Tanış Olalım “ projesi çerçevesinde, öğrencilere şehrin tarihi, turistik, kültürel mekanları gezdirildi.

KÜLTÜREL VE TARİHİ MEKANLARA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gezi kapsamında öncelikle Samsunum 1 Gemisi ile tura katılan öğrencilere, şehrin markalaşmış lezzeti olan simit, peynir ve sıcak çay ikramı ile Karadeniz sularında gezdi. Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 ‘da Samsun’a çıktığı Bandırma Vapuru’nun replikası, Panorama Müzesi, Samsun Kent Müzesi ve Amazon Köyü ziyaretleri gerçekleştirildi.

FEYZULLAH DERECİ BAŞARI DİLEDİ

Bandırma Vapuru gezisi sırasında öğrenciler ile bir araya gelen Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci gençlere, Samsun’da eğitim gördükleri sürece her zaman yanlarında olacağını belirtti. Yurtlarıyla, spor tesisleriyle, şehrin doğal, kültürel güzellikleriyle adeta bir öğrenci şehri olduğunu dile getiren Dereci öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Elçin ABDİK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.