banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

MÜSİAD Başkanı Çelenk’ten yeni kabine değerlendirmesi

banner1357

MÜSİAD Gaziantep Başkanı Mehmet Çelenk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinenin hayırlı olmasını dileyerek, yeni yönetim sistemin hayata geçmesiyle birlikte...

GAZİANTEP 10.07.2018, 12:57
MÜSİAD Başkanı Çelenk’ten yeni kabine değerlendirmesi
banner1353
banner1375

MÜSİAD Gaziantep Başkanı Mehmet Çelenk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinenin hayırlı olmasını dileyerek, yeni yönetim sistemin hayata geçmesiyle birlikte Türkiye’nin önündeki parlak geleceğe yönelik engellerin ortadan kalktığını söyledi.

Mehmet Çelenk yaptığı açıklamada, "24 Haziran’da gerçekleşen seçim sonucunda Türk Milleti’nin vermiş olduğu kararla, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi yürürlüğe girmiş ve Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olmuştur. Bu kararla milletimiz, istikrar, huzur ve güvenden yana tavır almıştır. Bürokrasiyi azaltarak karar alma ve kalkınma hızının artmasını sağlayacak olan yeni yönetim sistemi, Güçlü Türkiye’ye giden yolda önümüzdeki tüm engellerin kaldırılmasını ifade etmektedir" dedi.

Önemli atılımlar bekleniyor

MÜSİAD Başkanı Mehmet Çelenk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde önemli adımlar atmasını beklediklerini belirterek, "17-25 Aralık ve 15 Temmuz gibi FETÖ eliyle organize edilen hain girişimlere karşı dik duruşu ve sergilediği güçlü liderlikle halkına güven, dünyaya ise ülkemizin birliğine yönelik önemli bir mesaj veren Yeni Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni hizmet döneminde ülkemizin önemli atılımlar yapacağına olan inancımız tamdır" şeklinde konuştu.

Yeni kabine değerlendirmesi

MÜSİAD Başkanı Çelenk, Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinenin de hayırlı olmasını diledi. Ülke ekonomisinin son 16 yılda kazandığı ivmenin daha da artacağına inandığını anlatan Çelenk, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu yeni kabineyi, tarihe tanıklık ettiğimiz bu yeni döneme imza atacak olması bakımından son derece değerli buluyoruz. İş dünyası olarak, ekonominin emanet edildiği değerli ekibin, Türkiye’nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak üretim, ihracat, yatırım ve büyüme rakamlarını, ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda yükselteceğine inanıyoruz" ifadelerine yer verdi.

“Türkiye’nin Kaybedecek Zamanı Yok”

Türkiye’nin kaybedecek zamanı olmadığını da kaydeden Mehmet Çelenk, MÜSİAD olarak güçlü bir Türkiye için gereken desteği vermeye hazır olduklarını da kaydetti. Çelenk, "Güçlü iktidar ve güçlü lideriyle iç ve dış tehditlere karşı daha sağlam ve daha güvenli olan Türkiye, bundan sonraki süreçte hiç vakit kaybetmeden artık büyümeye ve kalkınmaya odaklanarak yoluna kararlı bir şekilde devam edecektir. MÜSİAD olarak, ’Meselemiz Türkiye Olsun’ diyerek bu yolda ülkemize katkı yapmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Anadolu’nun bizlere kadim mirası olan kardeşlik ruhu ve barışa olan inancımızdan vazgeçmeden, yalnızca ülkemizin refahı için çalışacağız. Yeni yönetim sistemimizin ve yeni kabinenin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41