Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kalkınmanın Aktörleri Gaziantep'te Buluşuyor

İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın ev sahipliğini yapacağı 2. Kalkınma Ajansları Konferansı, 26 Kalkınma Ajansı'nı ve Kalkınma Bakanlığı'nı Gaziantep'te buluşturacak.26 bölgenin Kalkınma Ajansı Genel Sekreterleri, uzmanları ve destek...

Kalkınmanın Aktörleri Gaziantep'te Buluşuyor
banner1314
İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın ev sahipliğini yapacağı 2. Kalkınma Ajansları Konferansı, 26 Kalkınma Ajansı'nı ve Kalkınma Bakanlığı'nı Gaziantep'te buluşturacak.

26 bölgenin Kalkınma Ajansı Genel Sekreterleri, uzmanları ve destek personelinin yanı sıra Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü personelinin fikir alışverişi ve tecrübe paylaşımında bulunacakları Konferans, 16 - 19 2014 Nisan tarihleri arasında Zeugma Mozaik Müzesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak ve konferans sonunda konferansla ilgili sonuç bildirgesi yayınlanacak.

Ajans tarafından yayımlanan yazılı bildiride konferansın amacının Kalkınma ajansları ve paydaşları arasında bölgesel gelişme konusunda işbirliklerini geliştirmek, Kalkınma Ajansları ile paydaşları arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak olacağı kaydedildi.

Ayrıca, Kalkınma Ajansları Konferansı ile katılımcıların, mevcut Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi hakkında bilgilendirilmesi, bölgesel gelişmeyi etkileyen nitelikte ulusal düzeyde politika tasarlayan ve uygulayan kamu idareleri, sivil toplum kuruluşları ve iş örgütleri ile Ajanslar arasında ortaklıkların ve işbirliklerinin geliştirilmesi, bölgesel gelişme konusunda kolektif aklın oluşturulması ve bölgesel gelişme alanında çalışan kurumlar arasında sinerjinin yaratılmasının hedeflendiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308