banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Gaziantep’te Metek Ulusal Konferansı Düzenlenecek

banner1357

AB ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) kapsamında Gaziantep’te 2 gün süreyle ulusal konferans düzenlenecek.Mesleki teknik eğitimde kalitenin önemine...

GAZİANTEP 14.04.2014, 19:21
22
Gaziantep’te Metek Ulusal Konferansı Düzenlenecek
banner1353
banner1375
AB ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) kapsamında Gaziantep’te 2 gün süreyle ulusal konferans düzenlenecek.

Mesleki teknik eğitimde kalitenin önemine dikkat çekilerek iş dünyası ve mesleki eğitim arasında karşılıklı güvenin ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) kapsamında Gaziantep’te “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Odaklı Gelişim” konulu Ulusal Konferans; 15-16 Nisan 2014 tarihleri arasında Gaziantep Tuğcan Otel’de gerçekleştirilecek.

Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ile birlikte

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, YÖK Temsilcisi Doç. Dr. Behçet Gülenç, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılacağı açılış töreni ile başlayacak.

Konferansa, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, MEB’in ilgili genel müdürlükleri, MEB Gaziantep İl Müdürlüğü, Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, proje kapsamındaki 21 pilot ilin MEB il müdürleri, mesleki ve teknik eğitim kurumlarının yöneticileri, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, GESOB, KOSGEB, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, KESK, TÜMSİAD, MÜSİAD, OSB temsilcileri, öğretmenler, özel sektör yöneticileri ve çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katılacak.

Konferansta METEK Projesi sunumu METEK Projesi Teknik Destek Ekibi Takım Lideri David Hardy tarafından “Mesleki Teknik Eğitim Kalite Geliştirme Merkezi, Okullarda Öz-Değerlendirme Uygulaması ve İlk Sonuçlara Genel Bakış” konusunda, METEK Projesi Kalite Güvencesi Kilit Uzmanı Genevieve Mccabe tarafından ise “Mesleki ve Teknik Eğitimde Öz Değerlendirme Nedir, Nasıl Uygulanır?” konusunda sunum gerçekleştirilecek.

Konferansta 2 gün süreyle “Mesleki ve Teknik Eğitim Bağlamında İşgücü Piyasası ve İhtiyaçları”, “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Sistemi”: “Okul - Sektör İşbirliği”, “Mesleki ve Teknik Eğitimde İyi Örnekler”, gibi konu başlıkları tartışılacak.

METEK PROJESİ

Bu arada; Mesleki ve teknik eğitimde uygulanabilir, ölçülebilir ve sürdürülebilir bir kalite sistemi oluşturulmasını hedefleyen METEK Projesi; AB ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse ediliyor. Mayıs 2012’de başlayan Proje, Mayıs 2014’te tamamlanacak. Proje kapsamında, mesleki ve teknik eğitimde okullar düzeyinde kalite uygulamalarını izlemeye, değerlendirmeye ve desteklemeye, toplumda kalite kültürünün gelişmesine yönelik çalışmalar yapmaya, müfredat geliştirmeye, öğretmen ve yönetici eğitimleri düzenlemeye ve kamuoyunda mesleki ve teknik eğitimde kalite kültürünün oluşması için farkındalık yaratmaya yönelik çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09