Fadıloğlu’ndan fidan dikimine davet

Her Bahar Bir Orman Bi’dünya Yeşil projesi kapsamında 16. Etap Şehitkamil Ormanı, Arıl Mahallesinde oluşturulacak. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Tüm vatandaşlarımızı 26 Mart Pazartesi günü Arıl Mahallemizde gerçekleştireceğimiz...

Fadıloğlu’ndan fidan dikimine davet

Her Bahar Bir Orman Bi’dünya Yeşil projesi kapsamında 16. Etap Şehitkamil Ormanı, Arıl Mahallesinde oluşturulacak. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Tüm vatandaşlarımızı 26 Mart Pazartesi günü Arıl Mahallemizde gerçekleştireceğimiz fidan dikim törenine davet ediyorum” dedi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen Her Bahar Bir Orman Bi’dünya Yeşil projesi kapsamında her yıl Mart ve Kasım ayında yapılan fidan dikimleri devam ediyor. Yeni dikilecek fidanlarla 16. Etap Şehitkamil Ormanı, Arıl Mahallesi’nde hayat bulacak. Yaklaşık 320 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan 16. Etap Şehitkamil Ormanının hazırlıklarında sona gelindi. Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yer düzenlemesinin yapıldığı alan üzerinde 30 bin fidan daha toprakla buluşturulacak.

15’inci Etapta 121 Bin 763 Fidan Dikildi

Konuya ilişkin açıklamarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hedeflerinin gelecek nesiller için daha yeşil ve daha yaşanabilir bir ilçe oluşturma olduğunu söyledi. Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren çok önemli bulduğumuz hizmetlerin başında yeşillendirme çalışmaları gelmektedir. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz fidan dikim çalışmalarımızı görev süremiz boyunca sürdüreceğiz. Amacımız bizden sonraki nesiller için daha yeşil ve daha yaşanabilir bir ilçe bırakmaktır. Bu konuda elimizden gelen gayretle çalışıyoruz. Kasım ayı içerisinde 15. Etap Şehitkamil Ormanı’nı oluşturmuştuk. Şehitkamil Belediyesi olarak Her Bahar Bir Orman Bi’dünya Yeşil projesi kapsamında bugüne kadar kurmuş olduğu 15 etap ormanda toplam 1 milyon 186 bin 722 metrekare alanda 121 bin 763 adet fidanı toprakla buluşturmuştuk. 16. Etap Şehitkamil Ormanı için de tüm hazırlıklar yapıldı. Tüm vatandaşlarımızı 26 Mart Pazartesi günü Arıl Mahallesi Dayı Dağı Yolu üzerindeki saat 11.00’da düzenleyeceğimiz ağaçlandırma programına davet ediyorum. Vatandaşlarımızla el ele gelecek nesiller için 30 bin fidanı daha toprakla buluşturacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127