Dün açıklanan Fed faiz kararı sonrasında; "Gram altına ne oldu?", "Gram altın düşecek mi?" sorularına yanıt aranmaya başlandı. Detaylar haberimizde... 

Fed Başkanı Powell’ın dün yaptığı konuşma sonrasında altın gram ve ons fiyatı yükselişe geçti. Küresel riskleri de fiyatlayan ons altın 1 ayın zirvesini gördü. Gram altın 1000 lira seviyesindeki hareketlerini sürdürüyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Marketlerinde 20-30 çeşit üründe indirime gidilecek  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Kredi Marketlerinde 20-30 çeşit üründe indirime gidilecek 

ABD DOLARI GERİLEDİ

Powell'in faiz artırımlarının bir noktaya geldiğinde yavaşlayacağını belirten ifadelerinden sonra yatırımcıların risk iştahı yeniden canlandı. Bu canlılıkla birlikte ABD doları gerilerken spot altın fiyatı bu sabah 1741,91 dolar/ons seviyesini gördü. Spot altın fiyatı düne göre yüzde 0,38 artışla 1740,54 dolar/ons seviyesinde.

GRAM ALTIN BİN LİRAYI AŞTI

Gram altın güne yükselişle başladı. Gram altın, 1.003,7 lira seviyesinde işlem görüyor. Altının ons fiyatı, dün yüzde 0,98 artışla 1.734 dolardan günü tamamlamasının ardından şu dakikalarda yüzde 0,6 yükselişle 1.744 dolardan işlem görüyor.

YUKARIYA HAREKET DEVAM EDECEK 

Uzmanlar, kısa vadede altın fiyatında yukarı hareketliliğin devam etmesini beklediklerini ve 1780 dolar/ons seviyesinin üzerinin test edilmesi için elde güzel bir şans olduğunu söylüyorlar. Ancak bu seviyenin test edilebilmesi için altın fiyatının öncelikle 1747 dolar/ons direncini kırması gerekiyor. Buranın aşılamaması halinde 1728-1720 dolar/ons aralığına kadar geri çekilme olabilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.