doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Fatih Türkel’den Sert Eleştiri: ‘Esnafın Gırtlağına Çöktüler’

turkelde-sert-elstisi-0109
Daha Fazla Göster

Fatih Türkel’den Sert Eleştiri: ‘Esnafın Gırtlağına Çöktüler’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, iktidarın pandemi döneminde esnafa destek değil köstek olduğunu dile getirdi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, koronavirüs nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini çektikleri kredilerle birlikte faiz ödemelerinden mağdur olduklarını belirterek, “İktidar yine esnafın gırtlağına çöktü” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 01 at 16.53.15 Ana Manşet

Pandemiden en fazla etkilenen esnafımıza Kovit-19’un en yoğun yaşandığı dönemde esnafımız perişan duruma düşmüştür” diyen Türkel, “Kısıtlamalardan yeni kurtulmuş esnafımızın ötelenmiş taksitleri 3 aylık taksit eklemesi yapılmak yerine esnaf kefalet kredi borçlarını 3 kez ötelemiş. Ertelenmiş kredi borçlarının faizlerini de üzerine bindirerek esnafımızdan tahsil edilmektedir. Esnafımızdan onlarca şikayet alıyoruz. Esnafımız bu adaletsizliğe isyan ediyor. Pandemi döneminde malum şirketlerin vergileri silinirken, devlete olan ödemeleri ötelenirken esnafımızın kaderine düşen faizi ile bindirilmiş kredi ödemesi olmuştur. Esnafa yapılan bu uygulama destek değil köstektir. Esnafımız yıllarca bu devlete vergi ödedi, istihdam yarattı, İktidar esnafımıza 18 ay bakamadı. Bir de çıkıp ‘esnafımıza pandemi de destek olduk’ diyorlar. CHP olarak biz görüyoruz, esnafımız görüyor, yönetemiyorsunuz. Açın bu milletin önünü. Sandık zamanıdır” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir