doğa calven duru
5s arslan Mega Halı

Fatih Türkel’den Mustafa Demir’e Samsunspor Sorusu!

turkel-demir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fatih Türkel’den Mustafa Demir’e Samsunspor Sorusu! CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki Samsunspor ile ilgili sözleriyle taraftarın tepkisini çeken Mustafa Demir’e adeta eleştiri oklarını fırlatıp, çarpıcı açıklamalarda bulundu

“Samsunspor tesislerinin bulunduğu yer babanızın malı değil. Lakin bilin ki Samsunspor bu şehrin evlatlarına babalarından mirastır” ifadelerini kullanan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsunspor tesis alanına 10 yıllık sözleşme yapılması için meclis kararı gerektiğini belirten, ancak konuyu meclise taşımayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in temmuz ayı meclis toplantısındaki sözlerini ‘demagoji’ olarak nitelendirdi.

Fatih Türkel’in ‘Mustafa Demir’e Açık Çağrı’ başlığıyla yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Mustafa Demir’e Açık Çağrı: Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı; Samsun’un markası Samsunspor’un tesisleri ile ilgili gene siyasetçi pişkinliği ile top çevirdiniz.
Önce meclis dediniz CHP grubu olarak getirdik, bakanlık dediniz, şimdi yıkacağım diyorsunuz. Oralar 1 milyon 350 bin Samsun halkının ortak alanı diyerek demagoji yapıyor, sizi eleştirenlere de hakaret ediyorsunuz. Sayın başkan: Samsunspor tesislerinin bulunduğu yer babanızın malı değil. Lakin bilin ki Samsunspor bu şehrin evlatlarına babalarından mirastır”

USULSÜZ RUHSAT VERDİĞİNİZ OTELİ DE YIKACAK MISINIZ?

Demir döneminde yapılan çalışmaları usulsüzlük ve mantık dışı olarak nitelendiren Türkel, “Soruyoruz… Sahil Şeridinde Bulunan. Kültür parkı yıkarak otopark yapıyorsunuz. Gene opera binasının yanındaki parka başka yer yokmuş gibi ucube çağrı merkezi yapıyorsunuz. Yıkacak mısınız. Atakum halkının malı, Yalı kafeyi gasp ettiniz.Millet bahçesi yapacağız dediniz 6000 M2 İnşaat yapacaksınız Vazgeçecek misiniz. Engelli Oyunları için yapılan, İktidarınız döneminde Gene 1 milyon 350 bin Samsunlu’nun ortak sahiline yapılmış. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu, Bowling Salonu, Buz Pateni Salonu, İlkadım Okçuluk Tesisinin yanı sıra golf sahası da bulunuyor onları da yıkacak mısınız. Ayrıca Baruthane mevkiinde iktidarınız döneminde kıyı kenar çizgisinde bulunan usulsüz ruhsat verdiğiniz 3 paraya hülle ile kotarılan 120 metre yüksekliğinde ki otelde 1 milyon 350 bin kişinin ortak alanı sahil şeridine yapıldı, orayı da sahile katmaya, yıkmaya gücünüz yetecek mi. Yetmeyecek…”  ifadelerini kullandı.

Kongrelerde, tribünlerde boy göstermekle Samsunsporlu olunmayacağına dikkat çeken Türkel, “Samsun halkı saf değil sayın Demir. Kongrelerde, tribünlerde boy göstermekle Samsunsporlu olunmaz. Bedeni Samsun da Ruhu başka şehirde Samsunlu olunmaz. Size biz artık yapmayın demekten bıktık. Sizi Samsun vicdanına havale ediyoruz. Ya Samsun halkının başkanı olun yada istifa edin. #mustafademiristifa” açıklamasında bulundu

NE OLMUŞTU?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Kongresi’nde Divan Kurulu tarafından gündeme getirilen 10 yıllık kira sözleşmesinin yapılmaması konusunda yaptığı savunmada, 3 yıllık sözleşmenin encümen kararıyla alındığını, 10 yıllık sözleşme için de meclis kararının gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Meclisi’nde ise, CHP’li Meclis Üyesi Hasan İpek, Mustafa Demir’e “Samsunspor’un Olağan Genel Kurulu’nda Samsunspor Tesisleri’nin 10 yıllığına kulübe verilmesi ile ilgili bir meclis kararı gerekir demişsiniz. Biz de meclise gelirse kabul ederiz dedik. Bunun ile ilgili meclise konuyu getirecek misiniz?” sorusunun üzerine Mustafa Demir, Batı Park alanında bulunan Samsunspor tesisleri ve diğer spor tesislerinin kaldırılacağını söyledi. Başkan Demir, park alanlarının vatandaşlara ait olduğunu ve tesislerin kıyı alanında bulunduğunu ileri sürdü. Samsunspor taraftarlarının tepkisini çeken başkan Demir, sosyal medyada ülke gündemine oturdu.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir