doğa yataks duru
 
5s dikey akın bilgi

Fatih Türkel, Samsun’daki O Barajı Sordu: ‘3 İlçe Risk Altında’

Untitled-10
Daha Fazla Göster

Fatih Türkel, Samsun’daki O Barajı Sordu: ‘3 İlçe Risk Altında’ CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun’da sel riskinin önüne geçilebilmesi için erilen sözlerin tutulmadığını dile getirdi

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun’da sel riskinin önüne geçilebilmesi için yıllar önce verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, bazı ilçelerin tehlike altında olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2021 08 19 at 19.57.53 Ana Manşet

HİÇE SAYILIYOR

Karadeniz’de yaşanan sel felaketinin ardından, risk altında olan ve aşırı yağışlardan olumsuz yönde etkilenen Salıpazarı İlçesi’nde incelemelerde bulunan Türkel, yıllar önce iktidarın verdiği baraj sözünü tutmadığını belirterek, “Burada insan hayatı hiçe sayılıyor” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 19 at 19.57.53 1 Ana Manşet

ÇİVİ ÇAKILMADI

Salıpazarı’nda yapılması planlanan 150 milyon liralık yatırıma 1,5 milyon liralık bütçe ayrıldığını kaydeden Türkel, “7 yıldan beri baraj inşaatına bir çivi bile çakılmamış. Büyükşehir Belediyesi inşaatın yüzde 56’sını üstlendi fakat gereğini yapmadı. Bir afet yaşandığı takdirde, Salıpazarı’ndaki çayın olduğu yerde kaymakamlık, emniyet, belediye, PTT binaları bulunuyor. Bir afet yaşandığında ilk zarar görecek yerler buralar olacak” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 08 19 at 19.57.54 Ana Manşet

FALAKET YAŞANACAKTI

“Burada insan hayatı hiçe sayılıyor” ifadelerini kullanan Türkel, “Son olarak geçtiğimiz hafta merkeze düşen yağmurun, Salıpazarı’na düşmediği için şükrediyoruz. Eğer o yağmur burada yağıp, bu dere taşsaydı bir felaket yaşanacaktı. Çarşamba, Terme, Salıpazarı halen risk altında. İnsanın hayatı bu kadar ucuz değil” diyerek tepki gösterdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir