Türk futbolunun efsane ismi Fatih Terim, dün akşam yaşanan Hollanda mağlubiyeti ardından ilk kez konuştu.

Terim, Montella’nın dün akşamki tercihlerinin hatalı olduğunu vurgularken kullandığı sözler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor

"PAS YAPMAYI UNUTTUK"

Fatih Terim konuyla ilgili açıklamasında, “İkinci yarı Hollanda tempoyu artırıp bireysel oyuncuları da devreye sokunca daha etkili oldular. Biz maalesef ikinci yarının başında geriye çok yaslandık. Pas yapmayı unuttuk. Böyle bir anda Hollanda baskısından kurtulamazsınız. İkinci yarı geriye düşene kadar hiçbir tehlikemiz olmadı. Kalemizde çok fazla tehlike gördük. Çok ağır gelen, ağır pas yapan Hollanda karşısında dursanız bile yeterken maalesef geriye düştük.” İfadelerini kullandı.

"BİZİM İÇİN ÇOK YAZIK OLDU"

Hollanda milli takımı hakkındaki analizlerine ve yapılan hatalara da değinen Terim, “Turnuvada kazanacaksan bir maçı en rahat kazanacağımız maç buydu. Sadece savunma yaparak kazanamazsınız. Kazanırsınız ama başarılı olamazsınız. Takımımızın çok önemli bir ofansif gücü var. Bizim için çok yazık oldu. Türkiye, bu maçı kaybederek yarı finali değil finali kaybetti. Hollanda'yı biz bir kez daha böyle defansta çok hata yapan, ağır oynayan, ilk yarı isabetli şutu olmayan Hollanda'yı bir daha böyle yakalayamayabiliriz.” Şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: KAMU SON HABER