doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bakan Koca, “Hazırlanıyoruz” Diyerek Duyurdu! En Az 3 Bin Kişi…

bakan-koca-duyurdu-en-az-uc-bin-kisi
Daha Fazla Göster

Bakan Koca, “Hazırlanıyoruz” Diyerek Duyurdu! En Az 3 Bin Kişi… Bakan Koca yerli aşı Turkovac için çağrı yaptı. Bakan Koca Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz dedi.

Yerli koronavirüs aşısı Turkovac’ın hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışmaya katılacak 3 bin gönüllü için çağrıda bulundu.

Faz-3 çalışmaları son aşamaya gelen Turkovac’ın koronavirüs ile mücadelede hatırlatma dozu olarak kullanılması kapsamında, 41 merkezde klinik çalışma başlatıldı. Çalışmaya 3 bin gönüllünün katılması gerektiği belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, gönüllü çağrısında bulundu. Bakan Koca, “Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Covid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir. 3’üncü doz aşı tercihi serbest. Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac’ta, en az 3 binimiz Turkovac’ı tercih etmeli” dedi.
Bakan Koca’nın paylaştığı Türk bayraklı görselde ise ‘3’üncü dozu tercih ettiğiniz aşıyla olun, Turkovac seri üretime geçsin’ notu yer aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir