baskaynak Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Facebook’taki Kötüye Gidiş!

featured

Facebook’taki Kötüye Gidiş!  Facebook adını değiştirdikten sonra değer kaybetmeye başladı. Yılın En Kötü Şirketi Seçildi.

Facebook, adını Meta olarak değiştirerek içinde bulunduğu skandalları geride bırakamamış gibi gözüküyor. Yahoo! Finance tarafından yapılan ‘yılın en kötü şirketi’ oylamasında Meta ilk sırada yer alıyor. Buna ek olarak yılın en başarılı şirketi de bu oylama sonucunda belli oldu.

mark zuckerberg 11 yil aradan sonra time dergisi kapaginda Teknoloji
Facebook, yeni adıyla Meta, belki de okurlarımızı pek de şaşırtmayacak bir gelişmeyle yeniden gündeme geldi. Şirket, son yıllarda bitmek bilmeyen bir eleştiri yağmuruna maruz kalıyor. Kullanıcılarının gizliliğini hiçe sayan uygulamaları ve ‘kişiselleştirilmiş reklam’ sunmaya yönelik çalışmalarıyla tepkileri üzerine çeken şirket, belki de bir nevi beyaz sayfa açmak için adını değiştirmeye karar vermişti. Ancak Zuckerberg ve Meta, geçmişten kaçamıyor.

Eski adıyla Facebook’un bu kadar tepki ve eleştiri toplamasının başlıca nedenlerinden birisi de platformda dolaşan yanıltıcı ve zararlı bilgilerin denetlenmiyor olmasıydı. Bu konuda akademisyenlerden de şirkete açık bir mektup gönderilmişti. Hal böyle olunca Meta’nın piyasadaki performans ve başarı oranı da büyük oranda düştü. Yahoo! Finance de bu yılki şirket sıralamasında Meta’yı ‘yılın en kötü şirketi’ ilan etti.

Yılın en başarılı şirketi Microsoft seçildi

Yahoo! Finance, her yıl olduğu gibi 2021’de en başarılı olan şirketi seçti. Microsoft, yılın en başarılı şirketleri listesinde ilk sırayı almayı başardı. Meta ise ‘yılın en kötü şirketleri’ listesinde ilk sırada yer alıyor. Yahoo! Finance takipçileri tarafından yapılan oylamada Meta, en fazla olumsuz yorum alan şirket oldu. Yorumların en dikkat çeken yanıysa her bir şikayetin farklı bir konu hakkında olmasıydı. Yılın en kötü ikinci şirketi seçilen Alibaba, Meta’dan %50 daha az negatif yoruma sahip.

767b25fa48fe4db7126409cb2c6d88c8eb09ec03 Teknoloji

Şirket için yapılan eleştiri yorumlarının büyük bir çoğunluğunun ‘gençler ve çocukların üzerindeki etkisiyle ilgili’ olduğu açıklandı. Oylamaya katılanların bir kısmı, şirketin adını değiştirerek bir yere varamayacağı düşüncesindeyken diğer bir kısmı da yapılan yanlışları düzeltmek için bir adım olduğu görüşünde.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.