Özel çocuklardan özel sergi

Eskişehir’de Sessiz Meleklerin Sesi Derneği’ne üye zihinsel yetersiz özel çocuklar, el emeği göz nuru ürünlerinden resim ve el işleri sergisi açtılar.Yoğun katılımın yaşandığı sergiye; Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı...

Özel çocuklardan özel sergi
banner1139

Eskişehir’de Sessiz Meleklerin Sesi Derneği’ne üye zihinsel yetersiz özel çocuklar, el emeği göz nuru ürünlerinden resim ve el işleri sergisi açtılar.

Yoğun katılımın yaşandığı sergiye; Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe Kaymakamı Cemal Şahin, Eskişehir Aile Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Bahadır Sarı, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Sefa Şen, Sarar Protokol Müdürü Alaattin Çoban, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Eskişehir Sessiz Meleklerin Sesi Derneği Başkanı Berrin Berru Çakır sergiyle ilgili bir konuşma yaptı. Çakır, "Derneğimiz üyesi zihinsel yetersiz özel çocuklarımızı topluma kazandırmak için eğitim fırsatları verilirse başaramayacağı işler yoktur. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle dernek olarak bu özel çocuklarımıza farkındalık oluşturmak ve topluma kazandırmak için, yaptıkları resimleri ve el işi emeklerini, eserlerini sergimizde sergiledik. Engelliler Haftası, farkındalık haftasıdır" ded.

Etkinliğin sonunda ise Eskişehir Sultanlar Zeybekler Kültür Derneği ve ekibi, folklor gösterilerini sundu. Ses sanatçısı Cenk Gündoğmuş de özel çocuklar için birbirinden güzel türküler seslendirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127