banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

İmam Hatip Öğrencilerinden Duygulandıran Kutlu Doğum Etkinliği

banner1357

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Akbaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.Okul öğrencilerin sunumuyla başlayan ve Okul Müdürü Faruk Ceyhan tarafından organize edilen...

ESKİŞEHİR 15.04.2014, 17:20
İmam Hatip Öğrencilerinden Duygulandıran Kutlu Doğum Etkinliği
banner1353
banner1375
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Akbaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.

Okul öğrencilerin sunumuyla başlayan ve Okul Müdürü Faruk Ceyhan tarafından organize edilen etkinlik öncesi saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından İlçe Müftüsü Yaşar Cengiz, din ve samimiyet konulu bir konuşma yaptı. Cengiz, konuşmasında; "Ne mutlu onu tanıyanlara, ne mutlu onu okuyup yaşayanlara" dedi.

Daha sonra Hz. Muhammed'in (SAV) doğum mucizesi ilk vahiy ve Miraç olayının anlatıldığı' sinevizyon gösterisi yapıldı. Ardından okul öğrencileri hazırladıkları eserleri sırasıyla sahnelediler ve sonrasında hep birlikte ilahi okudular. Sonrasında 'O'nun için' adlı şiir yarışmasında birinci olan Yavuz Eren Canıgür yazmış olduğu şiiri okudu ve izleyicilerden büyük alkış aldı. Canıgür, birincilik ödülünü Seyitgazi İlçe Müftüsü Yaşar Cengiz'in elinden aldı. Hayli duygulu anların yaşadığı ve bazı katılımcıların gözyaşı döktüğü etkinliğe katılanlara gül suyu ve gül lokumu dağıtıldı, çam ağacı fidanı verildi.

Programa Seyitgazi İlçe Emniyet Amiri Nurullah Kutlar, Seyitgazi İlçe Müftüsü Yaşar Cengiz, Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı, eski İl Genel Meclis üyesi Hasan Çakır, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
banner1474
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48