banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Eso, Eto Ve Etb Bir Araya Geldi

banner1357

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Ticaret Borası (ETB) tarafından düzenlenen ortak toplantıda kentin ekonomik ve sosyal gelişimi için yapılabilecekler görüşüldü, ortak akıl ve ortak proje kararı alındı.ESO’da...

ESKİŞEHİR 16.04.2014, 11:58
Eso, Eto Ve Etb Bir Araya Geldi
banner1353
banner1375
Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Ticaret Borası (ETB) tarafından düzenlenen ortak toplantıda kentin ekonomik ve sosyal gelişimi için yapılabilecekler görüşüldü, ortak akıl ve ortak proje kararı alındı.

ESO’da yapılan Odalar Ortak Toplantısına, ETO, ESO ile ETB meclis başkanları, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldı ve gündem ise Eskişehir için yapılabilecekler oldu. Toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Savaş Özaydemir, gerçekleştirilen toplantının zorunlu bir etkinlik olduğunu belirterek” Odalar ve Borsalar Kanununa göre belli zaman dilimlerinde bu toplantıların yapılması gerek. Ancak buradaki hava ve arkadaşlarımızın samimiyeti gösteriyor ki şehrimiz için ortak projeler üretebileceğiz” dedi.

ORTAK PROJE ÜRETEBİLİRİZ

Odaların ve borsanın siyasal bir yapı olmadığını ve her görüşe aynı mesafede olduğuna değinen Özaydemir, ancak şehrin kaderi ve geleceği için söz konusu kurumların bundan sonra daha etkin olması gerektiğini bildirdi. Özaydemir, “Şehrimizin geçeği için işbirliği yapacağız. Ayrıca üyelerimize hizmet için ortak projeler üretebiliriz” diye konuştu.

ORTAK AKIL ÜRETMELİYİZ

Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler ise sivil toplum örgütlerine şehrin geleceği için büyük iş düştüğünün altını çizdi. Şehre yeni bakış açıları kazandırılması konusunda oda ve borasının birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Güler, “Eskişehir ile alakalı olarak ortak akıl üretmemiz gerekmektedir. Herkes kendi mecrasında ilerlerken odalar ve borsa olarak birlikte projelerde üretmek zorundayız. Üyelerimizin bir kısmı hem ESO hem de Borsa üyesi bunu unutmamak gerekir” dedi.

EL VE GÖNÜL BİRLİĞİ SAĞLANMALI

Birlikte hareket ederek, Eskişehir için güçlü işbirlikleri sağlanması gerektiğinin altını çizen ETB Başkanı Ömer Zeydan ise “Kardeş kurumlar olarak tek tek ses vermektense çok sesli ama güçlü etkisi olacak şekilde şehrimizin çıkarını birlikte korumak için çalışmamız gerekiyor. El ele ve gönül birliği sağlamalıyız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:45
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40