banner1320

Eskişehir'de 'eğitimde Meteoroloji Günleri' Programı

Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine meteoroloji hakkında bilgi verildi.Milli Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında öğrenci ve öğretmenlere meteoroloji...

Eskişehir'de 'eğitimde Meteoroloji Günleri' Programı
banner1314
Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine meteoroloji hakkında bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında öğrenci ve öğretmenlere meteoroloji konusunda eğitim verilmesi amaçlanarak İsmet İnönü İlkokulu’nda 'Eğitimde meteoroloji günleri' program düzenlendi. Programın açılış konuşmasını Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Emin Servet Günyel yaptı. Günyel, meteoroloji ile ilgili ilk akla gelen şeyin hava tahminleri olduğunu belirtti. Meteorolojinin son yıllarda birçok teknolojik gelişmelerle beraber pek çok faaliyetleri bulunduğuna da değinen Günyel, “Uçaklar iniş kalkış yaparken, atmosfer üzerinde güvenli seyir yapabilmeleri için meteorolojiden bilgi almaları gerekiyor. Ulaştırma ve tarım gibi birçok sektör de meteorolojiden bilgi alıyor. Bu program kapsamında meteorolojinin gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatmış olacağız” dedi.

Konuşma sonrasında öğrencilere meteoroloji ile ilgili bir kısa film izletildi. Ardından Bölge Müdürlüğünde görevli meteoroloji teknikeri Belgin Tarınç tarafından sunum yapılarak meteorolojinin faaliyetleri anlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300