Eski Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, Türk Tabipleri Birliği 76. Genel Kurulu’nda Tabip Odaları İnisiyatifi listesinden aday olarak girerek seçimi kazanan Dr. Alpay Azap'ın Merkez Konseyi listesinde yer aldı. 

ÖNEMLİ BİR AŞAMA KAYDEDİLDİ

Erkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Değerli dostlarım, Türk Tabipleri Birliği 76. Genel Kurulu’nda Türkiye Odalar İnsiyatifi olarak mesleğimize, meslektaşlarımıza, halkımıza, Türkiye sağlık ve demokrasi ortamına katkı sunmak için, özlemini duyduğumuz bir meslek örgütü şiarıyla yola çıkmıştık. Geldiğimiz noktada, önemli bir aşama kaydederek, delegelerimizin de teveccühü ile Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nde yerimizi aldık. Yıllardır ortaya koyduğumuz değerlerimiz ve ilkelerimizle sürdürdüğümüz haklı mücadelemizin bu düzeyde karşılık bulmasından gurur ve mutluluk duyuyorum."

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) “Şiddetsiz, Güvenli, Güvenceli Hekimlik İçin TTB Bizim!” sloganıyla düzenlediği 76. Seçimli Büyük Kongresi 30 Haziran 2024’te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Kantini’nde düzenlenen seçim ile noktalandı. Merkez Konseyi, Yüksek Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu için yapılan seçimlere Etkin Demokratik TTB-Tabip Odaları İnisiyatifi İttifakı ile Çağdaş Türk Hekimleri Birliği olmak üzere iki grup katıldı. 487 delegenin 458’inin oy kullandığı seçimde, kullanılan tüm oylar geçerli sayıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre; Etkin Demokratik TTB- Tabip Odaları İnisiyatifi İttifakı seçimi kazandı. 2024-2026 döneminde kurullarda yer alacak isimler şöyle: Merkez Konseyi: Alpay Azap, Mehmet Şerif Demir, Murat Erkan, Güzide Eiltez, Ali Kanatlı, Ali Osman Karababa, Ali Karakoç, Hilmi Önder Okay, Mualla Pınar Saip, Ayşegül Ateş Tarla, Nilüfer Ustael.

Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan gazilere vefa! Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan gazilere vefa!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Muhabir: ELVAN İLHAN