Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Eski Eşini Yakan Cani Kocanın İlk İfadesi Alındı! ‘Şişeyi Fırlattım…’ Samsun’da Tedavi Altında!

featured

Eski Eşini Yakan Cani Kocanın İlk İfadesi Alındı! ‘Şişeyi Fırlattım…’ Samsun’da Tedavi Altında! Ordu’da, 5 ay önce boşandığı 2 çocuğunun annesi eski eşini yanıcı madde dökerek yakan şahıs tutuklandı. Eski koca ifadesinde, “Şişeyi fırlattım, elimdeki sigarayı ağzıma götürünce sıvı alev aldı” savunmasında bulundu

AW515143 05 1536x865 1 Ana Manşet

Olay, Fatsa ilçesine bağlı Dolunay Mahallesinde dün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 çocuğunun annesi Elvan Sözkesen (38), 10 yıllık eşi Erkan Emiroğlu’dan (38) 5 ay önce boşandı. Sözkesen, dün sabah saatlerinde çocuklarını okula bıraktıktan sonra evine geldi. Bu sırada, evin kapısında bekleyen eski koca ile Elvan Sözkesen arasında tartışma çıktı.

KOMŞULARIN YARDIMI İLE SÖNDÜRÜLDÜ
İddiaya göre, Emiroğlu yanında getirdiği jel tutuşturucuyu kadının arkasından üzerine dökerek ateşe verdi. Alevler içinde kalan genç kadın, çığlık atarak komşularından yardım istedi. Komşuları tarafından banyoya götürülerek suyla söndürülen genç kadın ölümden döndü. Elvan Sözkesen, ilk müdahalesinin ardından önce Fatsa Devlet Hastanesine, sonrasında ise hayati tehlike kaydı ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezine sevk edildi.

AW516253 01 Ana Manşet

Konuyla ilgili olarak Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde geniş çaplı çalışma başlatıldı. Olayı gerçekleştiren eski koca Erkan Emiroğlu, polis ekiplerinin sıkı takibi sonucunda kısa sürede yakalandı, bu sabah saatlerinde ise Fatsa Adliyesi’ne sevk edildi.

AW515143 13 Ana Manşet

‘ŞİŞEYİ FIRLATTIM, ELİMDEKİ SİGARAYI AĞZIMA GÖTÜRÜNCE SIVI ALEV ALDI’
Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan, Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tutuklanma talebi ile Fatsa Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Erkan Emiroğlu’nun buradaki ifadesinde, maddi konularla ilgili eski eşiyle tartıştığını belirterek, “Eski eşim ‘evi satacağım’ diyordu, ben de ‘satma’ dedim. Bunun üzerine tartıştık. Maddi nedenlerden dolayı aramızda tartışmalar çıkıyordu. Tartışma esnasında yerdeki pet şişeye uzandım ve elime aldım. Sonrasında da kendisine fırlattım. Elimde olan sigarayı ağzıma götürdüğüm esnada fırlattığım sıvı alev aldı. İçerisinde yanıcı madde olduğunu bilmiyordum” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Öte yandan Erkan Emiroğlu, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Elvan Sözkesen’in ise tedavisi sürüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW515143 12 Ana Manşet

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.