doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Erhan Usta’dan Önerge Tepkisi: 5’i De Reddedildi

erhan-ustadan-onerge-tepkisi-1211
Daha Fazla Göster

Erhan Usta’dan Önerge Tepkisi: 5’i De Reddedildi İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhat Usta, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunduğu 5 önergenin de reddedilmesine tepki gösterdi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhat Usta’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunduğu 5 önerge de reddedildi. Usta, ihtiyaç sahipleri ve şehit yakınları için verdiği önergelerin reddedilmesini sosyal medya hesabından eleştirdi.

WhatsApp Image 2021 11 12 at 19.36.28 Ana Manşet

KOMİSYONA SUNDU

İYİ Partili Usta, bebek bezi ve maması alamayanlar için 10 milyar lira, engelliler için 20 milyar lira, kadın istihdamı için 10 milyar lira, doğalgaz faturalarını ödeyemeyenler için 5 milyar lira, şehit yakınları ve gaziler için 5,5 milyar liralık bütçe ayrılmasına yönelik TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na verdiği önergeler, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla reddedildi.

‘KARŞILANMASI MÜMKÜN DEĞİL’

Usta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Önergelerimiz Cumhur İttifakı oylarıyla reddedilmiştir. Mevcut bütçeyle şehit yakınları, gazilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir