Erhan Usta’dan Çarpıcı Açıklamalar “Bu Samsun Halkına Yapılan En Büyük Kötülük”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erhan Usta’dan Çarpıcı Açıklamalar “Bu Samsun Halkına Yapılan En Büyük Kötülük”

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı fazla harcamalardan dolayı vatandaşa ve esnafa destek olmadığını belirterek, ‘Nerede bu Büyükşehir Belediyesi’ sorusunu sordu

WhatsApp Image 2021 04 29 at 21.43.14 Ana Manşet

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, salgın sürecinden, Büyükşehir Belediyesi’ne, Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nden, esnafa kadar yaşanan birçok sorunla ilgili değerlendirmede bulundu.

SAMSUN’A YAPILAN KÖTÜLÜK
Samsun Canlı Haber TV’de yayınlanan Dilber Bahadır ile Gündem Özel programına konuk olan Usta, Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaş ve esnafa yönelik hizmetlerde bulunmadığını, rüşvet skandalıyla ve yaptığı fazla harcamalarla gündeme geldiğini, sorunların çözülmediğini, kentte salgınının doğru yönetilemediğini ve Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nin ise, Samsun halkına yapılan en büyük kötülük olduğunu söyledi.

BAŞKAN DEMİR ÇOK ALINMIŞ
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet skandalı ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan bir soruşturma başlatılmadığını belirten Usta, “Savcılık tam bir iddianameyi hala ortaya koymadı. Dolasıyla devletin kurumlarına karşı büroktratlarına karşı işin üzerine kapatmaya yönelik bir baskı olduğunu düşünüyorum. Bu işin üzeri kapatılamaz. Biz bu işin takipçisiyiz en üst seviyede. Çok ciddi bir yolsuzluk var, rüşvet skandalı var. Bir tane bürokratın kasasında dünya kadar para çıkıyor. Bu ortaya çıkanı, çıkmayanları ne olacak? Samsun’un meseleleri Ankara’da konuşuluyor diye Mustafa Demir çok alınmış. Nerede konuşulacak? Şehit ailesinden bile mezar yeri için para alan bir belediyemiz var. Bunlar konuşulunca da beyfendi rahatsız oluyor” dedi.

DURDURUN BU TALANI
Esnafın perişan halde olduğunu ve buna rağmen Büyükşehir’de geçmiş dönemlere oranla çok fazla harcamalar yapıldığını dile getiren Usta, “Esnafa yönelik hiçbir şeye de destek vermiyor. Ama kendi konforları, luzümsuz harcamalar devam ediyor. 100 bin tane lale toprakla buluşuyor. Tamam güzel birşey derdimiz o da değil. İnsanlar açlıkla imtihan oluyor. Belediyelerin kiracıları var. Alma bu dönemde kira. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu konuda çok güzel örnekler veriyor. Samsunla ilgili bu örnekleri biz hiç görmedik. Yatırım falan yapıldığı yok da, varsa da onları durdur. Yani talanı durdur. 17-18 milyonluk araç kiralaması ile gündeme geliyor. Şu konforunuzdan bir miktar vazgeçin. Eski belediye başkanlarının hiçbiri sizin kadar harcama yapmamış. Esnaf zekata muhtaç hale geldi. Hiç olmazsa kemer sıkarak yapmıyorsanız kredi kullanarak yapın ve vatandaşa bakın” diye konuştu.

ONLARI KİM KOLLUYOR?
Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nde yaşananları hukuksuzluk olarak nitelendiren Usta, “Devletin mekanizmaları ve mahkemeler düzgün çalışmadığı için sıkıntılar yaşıyoruz. Herşeye rağmen orada birileri bunları kolladığı için, bu haksız, hukuksuz proje devam ediyor. Bir gün bu iktidar değişecek ve değiştiğinde bu haksız proje ortadan kaldırılacak. Ona göre herkes ayağını denk alsın. Herkesin kullandığı, tarımsal sulamanın yapıldığı bir ırmağa atık su verilebilir mi? Gizli kapaklı bir şekilde bu ırmağa bu su veriliyor. Ama bunların hepsinin bir gün hesabı sorulur. Devletin birimlerini de göreve çağırıyoruz. Samsun’da devlet düzgün çalışmıyor” ifadelerini kullandı.

KİMSE VATANDAŞI SUÇLAMASIN
Samsun’daki koronavirüs salgın sürecini de değerlendiren Usta şunları söyledi, “Türkiye içeresinde uzun süre vaka sayısında birinci sırada isek, bizde bir sorun var demektir. Türkiye’de salgın süreci iyi yönetilmediği gibi Samsun’daki sürecinde kötü yönetildiği belli. İdareciler, belediyeler, valilik ne yapıyor? Bütün belediyeler vatandaşına destek verirken, bizim Samsun Büyükşehir Belediyesinin verdiği bir destek yok. Büyükşehir Belediyesi nerede bu salgında? Yöneticileri buradan ikaz etmek istiyorum. Herkes işini, gücünü güzel yapsın. Kimse vatandaşı suçlamasın. Vatandaş her yerde vatandaş. Samsun halkı pandemiyi önemsemiyor, başka bir ilin halkı önemsiyor değil. Samsun’un yöneticisi ile başka ilin yöneticisi arasındaki farktır bu. Yöneticiler sınıfta kalmıştır, başarısız olmuştur. Bundan sonra daha dikkatli olmaları gerekir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir