doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Erhan Usta: “Sıfır Otomobillerde Yapılan Düzenbazlığı Anlatıyorum”

erhan-usta-sifir-otomobil-2111
Daha Fazla Göster

Erhan Usta: “Sıfır Otomobillerde Yapılan Düzenbazlığı Anlatıyorum” İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, ÖTV indirimi sonrasında bayilerin sıfır araçları ikinci el araç olarak yüksek fiyatta sattığını öne sürdü.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, otomobil fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek, sıfır araç satışında yapılan ÖTV indirimi sonrası bayilerin, sıfır araçlara plaka takarak ikinci elmiş gibi yüksek fiyattan vatandaşa sattığını iddia etti.

WhatsApp Image 2021 11 21 at 16.52.05 2 Ana Manşet

FİYATLAR NEDEN DÜŞMÜYOR?

Usta, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Otomobil fiyatları neden düşmüyor? Sıfır otomobillerde yapılan düzenbazlığı, soygunu anlatıyorum!” notunu düşerek, eleştirilerde bulundu.

WhatsApp Image 2021 11 21 at 16.52.05 1 Ana Manşet

“SOYGUN VAR”

Bayilerin sıfır araçlara plaka taktırarak ikinci el araç olarak satıp ÖTV indirimini yansıtmadığını dile getiren Usta, “ÖTV’lerde eşik değer yükseltildi. Bazı vergi oranları yüzde 45’e çekilmişti. Ancak şimdi ilk satıcı ve bayiler, ÖTV düşüsünü yansıtmamak için, seri halde plaka alıyorlar. Araç kullanılmıyor, plaka takılıyor ve bunlar ikinci el olarak satılıyor. Sıfır araç ama ikinci el olarak satılıyor. Dolayısıyla o 50-60 bin lira vergi düşüsünü yansıtmıyor daha yüksek fiyatla piyasaya sürülüyor. Maliye Bakanlığı buna sessiz kalıyor. Vergiyi düşürüyorsun madem vergi düşüsünden vatandaşın istifade etmesi lazım. Vatandaşın istifade etmediği, sadece yetkili bayilerin, veya otomabil firmalarının istifade ettiği vergi düşüsünü niye yapıyorsunuz? Şu anda yapılan şey bu. Burada bir soygun var. Bu soyguna da hükümet sessiz kalıyor” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 11 21 at 16.52.05 Ana Manşet

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir