Erhan Usta Meclis’e Taşıdı: Çarşamba’da Millet Feryat Ediyor, Duymuyorlar 

erhan-usta-santral-cikisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erhan Usta Meclis’e Taşıdı: Çarşamba’da Millet Feryat Ediyor, Duymuyorlar İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba Ovası’nda santrale karşı çıkan vatandaşların seslerini, iktidarın duymadığını belirtti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, iktidarın milletin feryadına kulak tıkadığını belirterek, “Çarşamba’da tarım ovasına santral yapılıyor, millet itiraz ediyor, iktidar duymuyor. İkizdere’de taşocağı yapılıyor, tarım üretimi tahrip ediliyor devlet uyuyor” dedi.

21 usta Ana Manşet

BAKANLARI ELEŞTİRDİ

Çarşamba’da vatandaşların feryadına iktidarın kulak tıkadığını belirten Milletvekili Usta, “Milletin 128 milyar doları çarçur ediliyor, buharlaşıyor. Bununla ilgili olarak önce inkar politakası uygulanıyor, sonra kabul ediliyor, ancak toplumu ikna edecek hiçbir açıklama yapılmıyor. Çek düzenlemesi ile ekonomiyi felç eden bir Ticaret Bakanı var. Suç örgütü liderlerine devlet operasyon yapacak diye haber veren, ortaya çıkan her yeni suçlu ile fotoğrafı çıkan, bundan 5 yıl önce Türkiye’de her gün bomba patlıyordu AVM’lere gidemiyordunuz diye soru soran ve kadınları aşağılayan bir İçişleri Bakanı var” diye konuştu.

MİLLET FERYAT EDİYOR

Usta sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Kendi bakanlığına mal satan bir Ticaret Bakanı, parasıyla aşı almayı beceremeyip üstelik birde muhalefeti suçlayan bir Sağlık Bakanı, tarım bütçesinin sıfır oranında artırılmasına rıza gösteren, çiftçi düşmanı Tarım Bakanı, turist getireceğiz diye milletin onurunu kıran, reklamlar yapan bir Turizm Bakanı, mümkün olduğu kadar diplomatik lisandan uzak Dışişleri Bakanı, adeta kanalizasyonlar patlıyor, lağım kokuyor harekete geçmeyen bir yargı sistemi ve Adalet Bakanı, 19 Mayıs’ta saat 19:19’da bütün Türkiye’de aynı anda balkonlardan İstiklal Marşı okuyacağız deniyor, bu organizasyonu dahi beceremeyen bir Gençlik ve Spor Bakanı, aylardır kendisinden haber alınamayan eski Maliye ve Hazine Bakanı, tam kapanma yasakları olmasına rağmen konvoylarla memleketine giden bir Meclis Başkanı, günde en 3-5 defa nutuk atan fakat hiç kritik dönemlerde ağzını açmayan bir Cumhurbaşkanımız var. Milletin feryadına kulak tıkayan bir irade. Çarşamba’da tarım ovasında santral yapılıyor, millet itiraz ediyor, iktidar duymuyor. İkizdere’de taşocağı yapılıyor, tarım üretimi tahrip ediliyor devlet uyuyor. Siyanürle altın aramalarına millet feryat ediyor devlet onu duymuyor.”

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir