doğa calven cemre
       
5s akın bilgi

Erdoğan’dan Çarpıcı Sözler! Başkanlar Size Söylüyorum, Mustafa Demir Sen İşit!..

erdoga-demır-23-hazıran-yenı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan’dan Çarpıcı Sözler! Başkanlar Size Söylüyorum, Mustafa Demir Sen İşit!..AK Partili belediye başkanlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her cümlesi, adeta Belediye Başkanı Mustafa Demir’e uyarı gibiydi

AK Partili belediye başkanları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli uyarılarda bulunarak, “Bizim siyasetteki varlık sebebimiz birilerine imtiyaz sağlamak, birilerine menfaat devşirmek, birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri, personel alımlarında Samsun dışından atağı bürokratlar ile onların yakınlarını işe alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i akıllara getirdi.

erdogan demir 23 haziran 1 Ana Manşet

 

SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ
Belediye başkanlarından vatandaşlara hizmet ederken güler yüzü, saygıyı, samimiyeti, tevazuyu asla elden bırakmamalarını isteyen Erdoğan, “Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz. AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı, vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan, pazardan ayağını asla kesmemelidir. Emek vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecraları ile vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor” dedi.

erdogan demir 23 haziran 2 Ana Manşet

Erdoğan’ın, “sosyal medya belediyeciliği” kavramı da internet televizyonu ve internet gazetesi kuran Mustafa Demir’i hatırlattı.

İHALELERİ CANLI YAYINLAYIN
Belediye başkanlarından 2019 seçimlerinde millete açıklanan manifestodaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmalarını da isteyen Erdoğan, “Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin, millet sizin eserlerinizi, hizmetlerinizi görsün” diye konuştu.

Demir, 2-B ihale usülü ile çoğunlukla aynı kişilere ihaleleri vermişti.

ERDOĞAN’DAN SEÇİM UYARISI
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın illere yönelik özel çalışmalar yaptığını, her belediyenin adeta röntgeninin çekildiğini ifade eden Erdoğan sözlerini şöyle tamamlandı: “Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Unutmayınız, sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı 2023’teki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlarını da etkileyecektir. Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi, vatandaşın dertleri ile dertlenmenizi rica ediyorum. Mütevazı olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak, bizim için en önemli görev. 2023’e de böyle hazırlanmamızın gereğini tekrar hatırlatıyorum.”

Mustafa Demir, özellikle pandemi sürecinde esnaf ve sanatkara gereken desteği vermediği için eleştirilmişti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Mustafa kördür sağırdır duymaz işitmez o işine gelmeyeni…

  2. 1 ay önce

    CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN UYARILARININ HEPSİ YUSUF ZİYANIN 19 YILDA YAPTIKLARINI BOZMAKLA MEŞGUL VE SAMSUNDAN TAMAMEN KOPUK, AKPARTİYİ ZORA SOKACAK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI SERGİLEYEN MUSTAFA DEMİRE.
    İYİKİ VARSIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN. ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.