Erdoğan Çakmak’tan Sağlıkçılar İçin Çözüm Çağrısı

Erdoğan Çakmak'tan Sağlıkçılar İçin Çözüm Çağrısı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan Çakmak’tan Sağlıkçılar İçin Çözüm Çağrısı Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarının taleplerine ve sorunlara çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi.

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarının temel taleplerinin karşılanmasını ve kronikleşen sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirterek, “Sağlık çalışanları tükendi, çözüm talep ediyorlar. Mağduriyetlerinin sonlandırılıp kendilerine gereken değerin verilmesini bekliyorlar” dedi.

ÇÖZÜM DÜŞÜNÜLMÜYOR
Sağlık çalışanlarının sorunlara çözüm üretilmediğini belirten Başkan Çakmak, “Esnek mesaiden idari izinden mahrum oldular. Sağlık çalışanı anneler bebeklerinden bile ayrı kaldılar. Yok olup giden döner sermaye, yıllardır beklenen 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin, vekil ebe hemşirelerin ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının beklediği ve hak ettikleri kadro, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme ile ekonomik kayıpları telafi edecek bir ek zam ile dertlenilmiyor. Ne yaparız, nasıl çözüm üretiriz diye düşünülmüyor” ifadelerini kullandı.

İCRAAT İSTİYOR
Sağlık çalışanlarının tükendiğini belirten Başkan Çakmak, “Tüm sağlık çalışanları maaşa zam şeklinde tek ödeme beklerken, adı tavandan kendi yavandan olan ve 2021 yılının ilk 3 ayında verilmeyen ek ödemenin 4. aydan itibaren verileceği ilan ediliyor. Türk Sağlık-Sen olarak bir kez daha ifade ediyoruz; Sağlık çalışanları tükendi, çözüm talep ediyorlar. Mağduriyetlerinin sonlandırılıp kendilerine gereken değerin verilmesini bekliyorlar. Alkış ve takdir sözleri duymak değil icraat görmek istiyorlar” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir