Yurt dışı çıkış harcına rekor zam! Yurt dışı çıkış harcına rekor zam!

ASAL Araştırma, 26 ilde 2 bin kişiyle çarpıcı bir ankete imza attı. Vatandaşlar, " Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusuna yüzde 65,3 ile "Ekonomi ve hayat pahalılığı" derken "Hangi parti çözer?" sorusuna da yüzde 30,9 ile "Hiçbiri" yanıtını verdi.ASAL Araştırma, 24-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin kişiyle yaptığı ankette vatandaşlara, "Sizce Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" sorusunu yöneltti.

"EKONOMİ, ENFLASYON VE HAYAT PAHALILIĞI" EN ÖNEMLİ SORUN

Ankete katılanların yüzde 65,3'ü soruya ekonomi, enflasyon ve hayat pahalılığı yanıtını verdi. Bu soruyu ise yüzde 6,0 ile "Mülteciler" yanıtı takip etti. Öte yandan "Adalet" yanıtı ise yüzde 4,7 ile üçüncü sırada yer aldı.
Çarpıcı ankette ilk soruya verilen yanıt şaşırtmadı ancak ikinci sorunun cevabı bir hayli manidar: Ekonomiyi hangi parti düzeltir?

KATILIMCILARIN YÜZDE 30,9'U SORUNU HİÇBİR PARTİNİN ÇÖZECEĞİNE İNANMIYOR

Vatandaşlar, "Türkiye'nin sorunlarını hangi siyasi parti çözer?" sorusuna ise yüzde 30,9 ile "Hiçbiri" yanıtını verdi. "Hiçbiri" yanıtını ise sırasıyla yüzde 22,4 ile AK Parti ve yüzde 20,8 ile CHP yanıtları takip etti.

İşte anketteki soruya yanıt verenlerin sıralaması:
Hiçbiri: Yüzde 30,9
AK Parti: Yüzde 22,4
CHP: Yüzde 20,8
MHP: Yüzde 4
DEM Parti: Yüzde 2,9
Yeniden Refah Partisi: Yüzde 2,5
Zafer Partisi: Yüzde 2,1
İYİ Parti: Yüzde 1,9
Türkiye İşçi Partisi: Yüzde 0,6
Diğer: Yüzde 1,2
Cevap yok: Yüzde 10,7

ALINTI: SON DAKİKA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: sondakika.com