81 ildeki her hastaneyi kapsıyor: Tüm tedaviler 1 yıl boyunca ücretsiz olacak 81 ildeki her hastaneyi kapsıyor: Tüm tedaviler 1 yıl boyunca ücretsiz olacak

Emekli maaşlarına Ocak ayı başında gelen zammın ardından maaşlara ek zam gelip gelmeyeceği merak edilip araştırılıyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen son açıklamanın ardından gözler "Emekli maaşlarına ek zam gelecek mi?" sorusunun cevabına çevrildi. İşte emekli maaşları ek zammıyla ilgili merak edilip araştırılanlar...

EMEKLİ MAAŞLARINA EK ZAM GELECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı yeterli değil. Devlet ve millet olarak daha fazla çalışacak, ortaya çıkan kazançtan da emeklilerimize hak ettikleri parayı vereceğiz." açıklamasında bulundu. Açıklama sonrasında maaşlara ek zam gelip gelmeyeceği araştırılmaya başlandı.

Akbaşoğlu, "Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart'a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?" sorusu üzerine, yerel seçimler nedeniyle 31 Mart'a kadar Meclis'in olağanüstü toplanmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.

SEÇİME KADAR EMEKLİ MAAŞINA EK ZAM VAR MI?

TBMM'nin muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını anlatan Akbaşoğlu, "O tarihten itibaren bu hususları müzakere edeceğiz ve haziran sonu temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz" dedi.

"HAZİRAN SONU, TEMMUZ BAŞI İTİBARİYLE..."

Akbaşoğlu, "Meclisin muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını anlatan Akbaşoğlu, "O tarihten itibaren bu hususları müzakere edeceğiz ve haziran sonu, temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.