Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı

Emeklilerin maaşlarına enflasyona göre artış yapılacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri maaşlarına altı aylık enflasyon oranında zam alırken, kamu emeklileri ise enflasyon farkını toplu sözleşme yoluyla alacaklar. Bu zamlar, Temmuz ayında emekli maaşlarına yansıyacak.

Emekliler arasında büyük bir heyecan dalgası yayıldı, çünkü bayram ikramiyelerinde önemli bir artış yaşandı. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları'nda emeklilere ve hak sahiplerine verilen bayram ikramiyeleri, 2018'den bu yana refahlarını artırmaya devam ediyor.

Başlangıçta 1.000 lira olarak belirlenen ikramiye miktarı, 2021'de 1.100 liraya, 2023'te ise 2.000 liraya yükselmişti. Bu yıl ise %50'lik bir artışla 3.000 liraya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu Ramazan Bayramı'nda toplam 15,3 milyon emekli ve hak sahibine 41,3 milyar lira ikramiye ödedi.

O EMEKLİLERE ÇİFT İKRAMİYE YATACAK

Ramazan Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatmasının ardından, şimdi gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi. Milyonlarca emekliye, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala sevindirici bir haber geldi. Bu emeklilere çifte ikramiye yatırılacak.

Kurban Bayramı ikramiyesi ve belediyenin ek ikramiyesi, emekli vatandaşların maddi durumunu biraz da olsa rahatlatacak. Bayram öncesinde verilecek bu ikramiyeler, emeklilere bir nebze olsun nefes aldıracak.

8 BİN TL İKRAMİYE ALACAKLAR

Adana Ceyhan Belediyesi'nden gelen çifte ikramiye müjdesiyle emekliler büyük sevinç yaşadı. Adana'da yaşayan emekliler, hem devletten hem de belediyeden ikramiye alacaklar.

Belediye Başkanı Kadir Aydar, "Bu yıl Kurban Bayramı ikramiyesi olarak ihtiyaç sahibi emeklilere 5 bin TL vereceğiz" açıklamasını yaparak emeklilere güzel bir haber verdi. Devletin vereceği 3 bin TL ikramiyeye ek olarak, Adana Ceyhan Belediyesi’nden alacakları 5 bin TL ile toplamda 8 bin TL ikramiye almış olacaklar.

ALINTI: KAMU SON HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy