Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın duyurduğu Seyahatsever projesiyle ilgili detaylar belli oldu. Başvurular başladı ve 25 Ağustos'a kadar sürecek. Projeden faydalanmak isteyenlerin 18-30 yaş arasında olması gerekiyor. Öte yandan projeden emekliler de yararlanabilecek.

2024 GSB Seyahatsever projesi, deprem bölgesi dışındaki illerde bulunan bir kız ve bir erkek yurdunda hizmet verecek. Bu yurtlarda konaklama için bazı şartlar olacak ve bu şartlar başvuru süreci başladığında açıklanacak.

Projeye başvurmak isteyenler, yurtlarda 5 gün süreyle ücretsiz konaklama yapabilmek için rezervasyon yapacakları yurda en az bir gün öncesinden 444 0 472 numaralı ALO GSB hattını arayarak isim, soyisim ve T.C. kimlik numaraları ile başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru süreci ile ilgili detaylar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacak yönlendirmelere göre yapılacak.

EMEKLİLER İÇİN DE ÜCRETSİZ OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında emekliler için ücretsiz konaklama projesi başlatacaklarını duyurdu. Işıkhan, bu kararın emeklilerin yaz aylarındaki konaklama ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediğini belirtti.

Samsun'da Şampiyon Kaptan Vodafone Samsun'da Şampiyon Kaptan Vodafone

REZERVASYON NASIL YAPILACAK?

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik ücretsiz tatil projesi için geçen yıl gençler için uygulanan 'Seyahatsever Projesi' modelinin uygulanacağını açıkladı.

Gençlerin, ALO GSB hattı olan 444 0 472 numarasını arayarak en az bir gün öncesinden rezervasyon yaptırdıklarını ve tercih ettikleri yurtlarda en fazla 5 gün konaklama yapabildiklerini hatırlatan Işıkhan, emeklilerin de benzer şekilde 'ALO GSB' hattını kullanarak başvurularını yapabileceklerini ve seçtikleri bölgede 5 gün boyunca ücretsiz konaklama imkanından faydalanabileceklerini ifade etti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER