banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Paranızı geri alabilirsiniz!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer, tatil yapmak isteyenleri uyararak erken reverzasyon için son 2 aya girildiğini belirtti.

EKONOMİ 12.03.2019, 17:03
Paranızı geri alabilirsiniz!

Tolga Gencer, sezonda boş yer bulmanın neredeyse imkansız olacığıbı belirtereki tatilcileri ellerini çabuk tutmaları yönünde uyardı.

OTELLERİN YÜZDE 70'İ DOLDU

Gencer, Ege Bölgesi'nde kampanyanın daha çok Bodrum, Marmaris ve Kuşadası'ndaki otellere yansıdığı belirterek şu açıklamalarda bulundu;

 "Ege Bölgesi'ndeki otellerin yüzde 70'i şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkansız olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruz.Geleneksel pazarlarımız Rusya ve Almanya yine başı çekiyor. Bunun yanında Avrupa genelinde Türkiye'ye bir yöneliş görüyoruz. Bu sezon turizm sektörü için çok iyi geçecek.Yazın tatil yapmak isteyen yerli turistimiz için son günler diyebiliriz. Çünkü yurt dışı rezervasyonlarından anladığımız kadarıyla yoğun geçecek sezonda yerli turistimiz yer bulmakta zorlanabilir.''

1 AY ÖNCEDEN İPTAL EDİLEBİLİR
Öte yandan Ticaret Bakanlığı paket tur ve otel konaklamalarında erken rezervasyon avantajlarından faydalanmak isteyen tüketicilerin mağduriyet yaşamamalarının adına önlemler aldıkları konusunda açıklama yaparak, tüketicinin paket tur sözleşmesini 30 gün öncesine kadar feshetme hakkı bulunduğu belirtti.

Yorumlar (0)