banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Jandarma subay alımı şartları neler? Jandarma subay alımı tarihleri…

Basın İlan Kurumu resmi internet sitesinden yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına sözleşmeli subay alımı yapılacak. Jandarma subay alımı şartları nelerdir? Jandarma Subay alımı başvuru tarihi nedir sorularının cevapları haberimizde.

EKONOMİ 11.04.2019, 22:59 Ceylan
Jandarma subay alımı şartları neler? Jandarma subay alımı tarihleri…
banner1343

Basın İlan Kurumu tarafından yayımlanan ilanla, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına sözleşmeli subay alınacağı açıklandı. Subay olmak isteyen kadın ve erkekleri heyecanlandıran duyuruyla birlikte, Jandarma subay alımı başvuru şartları nelerdir sorusu en çok merak edilen konuların başında geldi. 

Jandarma ve Sahil Güvenlik sözleşmeli subay alımı ön başvuruları 09 Nsan 2019 tarihinde başlarken, son başvuru tarihi ise 29 Nisan 2019 olarak belirlendi. Başvurular internet üzerinden yapılabilecek.

Jandarma subay alımı başvurular nasıl yapılacak?

a. Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 09-29 Nisan 2019 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecektir.

c. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

Jandarma subay alımı başvuru şartları neler?

a. Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

c. Başvurular, 09 Nisan 2019 günü başlayıp, 29 Nisan 2019 günü saat 16:59'da sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Yorumlar (0)
15°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11