banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Halkbankası personel alıyor

banner1357

Geçtiğimiz günlerde Halkbank'ın resmi web sitesi üzerinden paylaşılan ilanda, servis personeli alımı yapacağını duyurdu.

EKONOMİ 04.03.2019, 14:40
Halkbankası personel alıyor
banner1353
banner1375

Konuya ilişkin olarak Halkbank tarafından yayımlanan ilanda alınacak olan personellerin Kıbrıs şubelerinde görevlendirileceği ve 8 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Kıbrıs'ta 5 şubesi bulanan Halkbank, Kıbrıs'ta görevlendirebileceği ve 8 personel alımı yapıcağı bu sınavda adayların şartları sağlamasını ve sınavı geçmesini bekleniyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Bu personel alımı için sınav gerçekleştirilecektir. Adayların sınav başvurusu için 95 TL sınav ücreti ödemesi yapması gerekecektir. Halkbank'ın personel alımı sınavı ücretlerini 1 Mart ile 18 Mart tarihleri arasında Halkbank şubelerine yatırmaları istenmektedir.

Başvuru yapacak adayların yayımlanan bu ilan için son başvurusu 18 Mart 2019 tarihi olacaktır. Adayların Banka'nın web sitesinde bulunan bağlantı yoluyla erişebilecekler. Ayrıca Yıldız Üniversitesi adresinden de başvurularını yapabilirler. Dikkat edilmesi gereken bir diğer kısım ise şahsen veya posta yoluyla gerçekleştirilecek olan başvurular kabul edilmeyecektir.

ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlamayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylardan şu şartları sağlanması istenmektedir:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olup Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikamet ediyor olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

d) 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak,

e) Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden 01 Mart 2019 itibariyle mezun olmak, veyahut bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak.

f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; KKTC’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek (Sağlık Raporu; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

g) Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Aralık 2019 tarihine kadar tecilli olmak ya da 27.07.2018 tarihinde kabul edilen 7146 Sayılı Kanun ile çıkarılan bedelli askerlikten yararlanacak olmak,

ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak. 

Yorumlar (0)