Erdoğan çağrı yaptı... Biz yaparız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB Genel Kurulu'nda yerli otomobil çağrısını yinelediği sırada TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu söz isteyerek "Biz bunu yaparız. Siz yeter ki yanımızda olun" dedi.

Erdoğan çağrı yaptı... Biz yaparız!
banner1314

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesinde düzenlenen TOBB'un 73. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erodoğan konuşmasında yerli Otomobil çağrısını da yineledi. Erdoğan, "Diyorum ki, gelin şu yerli, yüzde yüz üretimi olan otomobilimizi Türkiye Odalar ve Borsalar camiası içerisinden çıkaralım. Ben diyorum ki, TOBB çatısı altından yüzde yüz yerli otomobilini çıkarsın" dedi. 

Erdoğan'ın  bu sözleri üzerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu söz isteyip, "Sayın Cumhurbaşkanım biz bunu yaparız. Siz yeter ki yanımızda olun. Siz bizim yanımızda olduktan sonra biz bunu yaparız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Biz bunun yanındayız. Hayırlısı olsun. Bu çalışmalarımızın tamamını sürdürebilirlik esasına göre yürütmeden 2035 hedeflerine ulaşamayız. Demokratik ve ekonomik standartları yüksek bir Türkiye için hep birlikte çalışmalıyız. 15 senedir hep teklif etmişimdir: Gelin bu otomobilimizi hep birlikte yapalım. Montaj, montaj, montaj! Montajcılık bu millete yakışmıyor" diye sözlerini tamamladı. 

Kaynak.Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312