banner1223

Albayrak açıkladı: Geri ödeme süreci başladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, köprü geçiş ihlallerinde kesilen cezalara yönelik iade sürecini başlattıklarını duyurdu. İade alabilmek için son başvuru tarihini de verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Köprü geçiş  ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık.  Vatandaşlarımızın iade için 28 Şubat 2019 tarihine kadar kendilerine en yakın  vergi dairesine başvurmaları yeterli olacaktır." ifadesine yer verdi.

Albayrak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, iade sürecinin detaylarıyla alakalı infografik de yer aldı.

Buna göre, 2 Kasım 2016-31 Aralık 2018 döneminde 15 Temmuz Şehitler  Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden araç sınıfları itibarıyla  kullanılmasının yasak olmasına rağmen geçiş yapan araçlarla alakalı çıkarılan kanun  gereğince ceza verilmesi gereken şahıslara idari para cezası kesilmeyecek, verilmiş olanlar tebliğ edilmezken, tahsil edilen idari para cezalarının da geri ödemesi yapılacak.

İADELERDE SON GÜN 29 MART

Müracaatlar, en yakın vergi dairesinden temin edilecek olan başvuru dilekçesiyle 28 Şubat'a kadar yapılabilecek. İadeler, 29 Mart'a kadar  tamamlanmış olacak.

Müracaat dilekçeleri, vergi dairesine, bankalara ya da PTT'ye yapılmış  ödemeler için motorlu taşıtlar vergisi (MTV) yönünden bağlı bulunduğu vergi dairesine  hitaben, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sanal POS'u vasıtasıyla ya da KGM posta çeki hesabına yapılmış ödemeler için Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Veraset ve  Harçlar Vergi Dairesine hitaben hazırlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148