Hilas Otel

Çelik İnşaat

94 bin şirket işçi arıyor...

İnternet üzerinde en çok kullanılan istihdam platformu Kariyer.net, kuruluşunun 20. yılını kutladı. Zirvede konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Uysal, 94 bin şirketle anlaşmalarının olduğunu ve 94 bin şirketin Kariyer.net üzerinden işçi aradığını ifade etti.

94 bin şirket işçi arıyor...
banner1311

Online dünyanın en büyük istihdam platformlarından bir tanesi olan Kariyer.net, kuruluşunun 20. yılını 'Yetenek Sponsoru’ olarak destek verdiği İnsan Kaynakları Zirvesi’nde kutladı. Zirvede konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, her ay 11 milyon iş başvurusu olduğunu belirtirken, veri tabanlarında 25 milyonu aşkın özgeçmiş bulunduğunu açıkladı. Uysal, 'Her ay 11 milyon iş başvurusu oluyor. Eleman arayan sektörlerin başında kodlama ve yazılım gibi dijital alanlar geliyor.' dedi.

30 milyon ziyaret

Kariyer.net’in farklı sektörlerden 94 binin üzerinde şirketle anlaşması olduğunu söyleyen Fatih Uysal, “Artık herkes iş aramak için telefon ya da bilgisayar gibi online kanalları kullanıyor. Ayda 30 milyon ziyaret ile dünyanın en büyük 16’ncı İK Platformu ve Türkiye’nin tüm kategoriler arasında en çok ziyaret edilen internet platformlarından biriyiz” ifadelerini kullandı. Uysal, yakın zamanda Kariyer.net üzerinde yapılacak yeniliklerden de bahsederek, 'Yakın zamanda buna şirket yorumlarını da ekleyeceğiz. İşverenler işe alacakları kişinin ‘öğrenmeye açık’ olmasını bekliyor. Beyaz yakalılar kariyerinde ilerleme fırsatı ararken, hizmet sektörü gibi alanlarda çalışan mavi yakalılar servis ya da yemek kartı gibi olanaklara bakıyor.' diye konuştu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312